Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz a latint megtanulni?

Nehéz a latint megtanulni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 23. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon jó a nyelvérzékem, konnyen tanulok nyelveket, de nekem a latin nem ment a fősulin!

Két szemeszteren át tanultuk, és csoda mentett meg a bukástól! De ez egyénileg változik. Lehet hogy neked könnyen fog menni. Nekem keservesen ment.

Nagyon nehéz nyelv.

2010. márc. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem könnyű, de nem is lehetetlen. Én 3 félévet tanultam, de fel kellene frissíteni a tudást. A ragozások mennek és szótárral le tudok fordítani ezt-azt.


Miért szeretnél latinul tanulni?

2010. márc. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem nehéz. Komolyabb szövegeket fordítani, az nehéz. Négy évig tanultam, isten mentsen meg Cicerótól. Caesar viszont egész könnyű.
2010. márc. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem nehéz. Az igeragozás logikusan vannak felépítve, ahogyan a névszóragozás is, nem is a nyelvtannal van a probléma, mert egy jó magyaros meg tudja érteni, de viszont az irodalmi szövegek fordítástechnikája az a nehéz. Iskolában akarod, vagy otthon? (kérlek, erre válaszolj, mert az ilyen jellegű kérdéseknél sosem kaptam visszaválaszt, lent a "komment küldésénél" megteheted). Van egy nagyon jó könyv, amivel el is kezdheted, az egyik legjobb alapozó, begyakorló tankönyv, de viszont azután váltanod kell a NTK-s könyvre.


[link]


Az NTK-s tankönyvsorozat:


[link]


A Betts Gavinos a legalaposabb:

[link]


Remélem, tudtam segíteni.

2010. márc. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
PS: A latint főiskolán NE válaszd, mert az a pokol pokla!
2010. márc. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Otthon szeretném tanulni, esetleg különtanárral. Csupán azért, mert a hobbimhoz kéne.:) Köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 23. 16:33
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor az első tankkönyvsorozatot ajánlom, a Fehér Bencéset, mert lehet, hogy a nyolcosztályos gimi 1 osztályának (kb. ált. isk. 5 osztálya) szánja, de az egyik legjobb magyarázó könyv. Ha hobbiként tanulod, ezt vedd meg, csak 1500 Ft. kötetenként, és tényleg nagyon jó! Igaz, az utolsó kötetben vannak csak eredeti szövegek, de arra a nyelvtant nagyon be lehet gyakorolni! A szerző a nyelvtant saját szavaival, -nem a 100 éves latinkönyveket magyarázatatis másolva-, mondja el, a rómaiakkal-görögökkel kapcsolatos érdekes történeteket, gyakorló szövegeket tartalmaz.


A mostani latin középfokút (:S) nem is, de egy nagyon jó nyelvtani tudást érhetsz vele el.


Ha magántanárban gondolkodsz, nem kell ezzel törnöd a fejed, mert ő ki fog szolgálni mindenben, akár miből tanulsz is, a szint garantált lesz.


De a hobbistáknak ezt 4 kötetes sorozatot ajánlom. (Ha nem is az ókor, hanem más korok érdekelnek, akkor majd ha kitanultad a nyelvtant, akkor válthatsz arra specializált könyvekre). (esetleg akkor ugyanitt ezen a honlapon megkérdezed, és, ha tudok, mondok arra is könyveket)

2010. márc. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Konkrétan középkorral kapcs. könyveket tudsz?
2010. márc. 23. 18:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy jó szöveggyűjtemény:


[link]

2010. márc. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A latin könnyű, ha érted a nyelvtani alapfogalmakat, tehát érted, hogy mi mire való a latinban és nem lázongsz, mint sok diák, hogy ezt-és-ezt miért így-és-így kell csinálni.
2010. márc. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!