Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet éri meg tanulni?

Melyik nyelvet éri meg tanulni?

Figyelt kérdés

Angolból felsőfokúzni fogok, németből nyáron akarom a középfokot letenni.

Szeretnék legalább középfokon még egy nyelvet ismerni. Tudnátok tanácsokat adni? Alapvetően nyitott vagyok mindenre, de lehetőleg a német nehézségi szintjét ne karcolja.. Ahhoz képest egész jól megy és szeretem is, de képtelenségnek tartom, hogy jövő évtől egyetem mellett érdemben tudnék ezzel foglalkozni.

Persze egy teljesen új nyelvet nehezebb lesz elkezdeni, de gondolom egy próbát megér. Eddig a spanyolon és az olaszon gondolkodom.


Bármilyen tanácsot elfogadok.



2015. dec. 11. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Spanyolt akartam írni :) Én is azt kezdtem el, nagyon tetszik. Egyébként a latin számokon keresztül tetszett meg.

De lehetne horvát vagy orosz is. Hogy ne csak nyugati nyelvekkel ismerkedj.

Igazából attól függ, hogy mihez szeretnél kezdeni vele.

Hogy milyen területen dolgozol, ott mi számít előnynek.

Nekem pár éve a francia nyelvtudás jött volna jól, azért maradtam ki egy jó munkából, mert nem beszéltem franciául.

2015. dec. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a japánt tudom ajánlani, ha nem számítjuk az írást, akkor baromi könnyű.
2015. dec. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is a spanyollal szemezek leginkább.

Sokáig a franciát akartam, de valahogy kiábrándultam belőle..

Köszönöm a hasznos válaszokat!:)

2015. dec. 12. 00:16
 4/7 Acvarius válasza:

Ha megtanulod a latint (ami a magyar utan a masodik legnehezebb) ,konnyebben megtanulhatsz akar tiz- tizenket nyelvet is.

Szerinten a kajikat nehezebb megrajzolni szepen ,mint megtanulni, vagyis ajanlom a japant is.

A spanyol nekem is tetszik, de megtanulni nincs kedvem.

2015. dec. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szerintem bármelyik nyelvet megéri tanulni, mindegyiknek van haszna, ha más nem, legalább annyi, hogy ha kimész az adott országba, akkor tudsz kommunikálni az ottaniakkal.

ha nincs konkrétan olyan nyelv amit mindenáron meg szeretnél tanulni, akkor én valamilyen germán nyelvet ajánlanék, például hollandot, norvégot, svédet, dánt, mert ezek közel állnak az angolhoz és a némethez is, így viszonylag gyorsan haladnál velük. persze egy újlatin nyelvet is elkezdhetsz, de azok elsajátítása nagyobb erőfeszítést igényelne, a germán nyelvektől eltérő logikájuk, szókincsük miatt.

2015. dec. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

És esetleg olyat, amire megérné komolyabban alapozni?

Idén érettségizek és nagyjából megvan már, hogy mi akarok lenni. Azonban ott lebeg a "nyelv", mint továbbtanulási lehetőség. Csak nem tudom, melyiket érné meg akár egyetemen is tanulni...

2015. dec. 15. 22:20
 7/7 anonim válasza:

Orosz,Kínai.


Az orosz az könnyű,nekünk,magyaroknak nem vészes a kiejtése,mert van "gy" "ty" stb betűnk :)

A cirill írást 2 nap alatt megtanultam magamtól,szóval attól ne félj.

2016. jan. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!