Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám a szókincsemet...

Hogyan tudnám a szókincsemet mégis bővíteni ha nem szeretek magolni?

Figyelt kérdés
Ti hogyan teszitek? Ha pl könyvet olvastok, akkor ott van mellettetek a szótár is? CSak így meg olyan lassan haladok, hogy megunom a könyvet.
2010. márc. 21. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

Egyszerűen csak olvass: szépirodalmat, regényt, verseket, amihez épp kedved van.

Vagy ha mindenképp szavakat akarsz tanulni, akkor értelmező kéziszótár, de az kissé unalmas és nehéz.

2010. márc. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Ne a mai divatos könyveket olvasd,hanem a klasszikus írókat,verseket Pl.Arany,Vörösmarthy,stb.A mai könyvek egyrésze silány szókinccsel jelenik meg.
2010. márc. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az odáig rendben van, h olvasok, de nagyon lassan haladok, ha állandóan szótárazni kell. Más taktika vagy módszer nincs?
2010. márc. 21. 22:00
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

Én úgy szoktam, hogy néha, ha kedvem tartja, kiírom a nekem tetsző szavakat, szókapcsolatokat, vagy csak azt, ami olyan furán hangzik.

Ha nem értem, akkor megnézem, mit jelent. De nem mindig.

Próbáld meg úgy felfogni, hogy valami rejtélyt fejtesz meg, amihez kellenek a szavak, és a megismerteket később belefogalmazhatod más szövegekbe, sajátba. :)

2010. márc. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%
soha életemben nem ovlasgattam szótárt, ha volt egy szó és nem értettem akkor megkérdeztem anyát. (ilyen ha 2x volt...xD) nekem magamtól bővült a szókincsem, énsem értem hogy. aztán ma meg már midnenki el van ájulva hogy miylen a szókincsem. pedig csak olvastam ami tetszik...:)
2010. márc. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Úgy látom egyeseknek nem esett le, hogy "NYELVTANULÁS" kategóriába van. A magyarázatban ott van, hogy SZÓTÁR, szóval nem magyar nyelv...
2010. márc. 22. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én spanyolt úgy tanultam, hogy a szobámban mindenre felragasztottam egy cetli, hogy mi az idegen nyelven. Bármikor például ránéztem a tükörre, ott volt spanyolul is, és tanultam ezzel. Sokat tanultam azzal is, hogy a kedves filmemet megnézem spanyolul többször is. Könyvtárba jártam, és nem a tipikus 8000 lapos komoly nyelvkönyveket kerestem, hanem a gyerekrészen a játékosan tanító képes spanyolt.
2010. márc. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Miért nehéz leírni azt, hogy milyen nyelvből akarod?

Komolyan még kérdezni sem tudnak egyesek.

2010. márc. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hupsz, tényleg nem esett le, hogy te a nyelvtanulással kapcsolatban kérdezted.

Én úgy csináltam angolból, hogy vannak olyan könyvek, amelyek nehézségi fokozat szerint vannak besorolva 1-6-ig.

Eleinte olyan 1-es, 2-eseket olvastam, kiírtam azokat a szavakat, amelyeket nem ismertem , de ezeknek a nagy részét könnyedén tudtam olvasni. Aztán haladtam a nehezebb felé.

Válassz olyan könyveket, amelyeket már olvastál magyarul, vagy vedd ki a könyvtárból magyarul is, így ott lesz melletted, s a mondat értelmét meg tudod keresni.

Amikor most angol alapfokú nyelvvizsgára készültem a Grace klinikát néztem angolul (persze magyar felírattal)

2010. márc. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

10.17-esnek

Drága, azért az feltűnt, hogy elég sokan értették a kérdést csak Te nem? Lehet, hogy mégsem velem van a baj?


A többieknek köszönöm a választ. Írtatok jó ötleteket.

2010. márc. 22. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!