Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középsuliba angol után Francia...

Középsuliba angol után Francia vagy Német?

Figyelt kérdés
2010. márc. 21. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
sztem német
2010. márc. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A német szerintem közelebb áll az angolhoz, a francia viszont könnyebb. Legalábbis nekem könnyebben ment :)
2010. márc. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
német, mivel itthon angol mellett ez a leghasznossabb
2010. márc. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A francia tanulását jobban megkönnyíti az előzetes angoltudás.


A francia kicsivel könnyebb a németnél, viszont valamivel kevésbé hasznos. A franciát csak 60 millió ember beszéli Európában, a németet 100 millió. A németnek nagyon nagy gazdasági, tudományos, műszaki jelentősége van. A francia is fontos, de nem ennyire.


Ugyanakkor a francia előnye, hogy nagyon közel áll a spanyol, olasz és portugál nyelvhez, tehát aki tud franciául, az ezeket is könnyen megtanulhatja.


Ezeket kell mérlegelni. Ha biztos vagy benne, hogy csak egy nyelvet akarsz az angolon kívül megtanulni, akkor dönts a német mellett. Ha nehezen mennek az idegen nyelvek, akkor válaszd a franciát, mert könnyebb a németnél.

2010. márc. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A francia mondjuk pont azért jobb mert kevesebben beszélik mint a németet. Ha olyan munkát akarsz majd később amihez valamilyen nyelv szükséges, a franciával jobban jársz, kevesebb vetélytársad lesz.
2010. márc. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A francia mondjuk pont azért jobb mert kevesebben beszélik mint a németet."


Ennyi erővel akkor a rétoromán a leghasznosabb, mert azt tényleg baromi kevesen beszélik :)

2010. márc. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
egyértelműen francia,mert nemcsak sok helyen megértik de csajozni a könnyű vele:D
2010. márc. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

xD

A francia könnyebb a németnél? Gondolom még az elején tartasz... Amúgy jóval nehezebb a nyelvtan, és a kiejtés is, viszont a szókincs az angol után könnyen elsajátítható!

A francia szerintem nagyon hasznos nyelv, de gimnáziumban németet tanulnék a helyedben mivel 4 / 5 év alatt jobban haladsz vele az 100 %!

2010. aug. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!