Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvvel milyen munka?

Német nyelvvel milyen munka?

Figyelt kérdés

Most 9.-es vagyok és 4.-es korom óta tanulom a németet..Az eleje óta szinte csak 5ös vagyok belölle..és szeretem is... van olyan rokonom aki kint is él németországba.. így aztán még jobban tudom tanulni a nyelvet..

szóval az lenne a kérdésem hogy a jövöben a német nyelvtudással... milyen munkaterületre tudnék elmenni dolgozni..

Tudom ez még messze van.. de azért érdekelne:D mert szeretnék később is.. a némettel foglalkozni.. pl gondolkoztam abba is a szüleimmel hogy majd forditó irodába esetleg.. de azért szeretnék valami mozgosabbat.. meg hogy jó fizető legyen OO


köszönöm szépen a normális válaszokat!=] remélem tudtok ajánlani párat OO=]


2010. márc. 20. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát lehetsz például egy jóhírű tolmács, akár külföldön is dolgozhatsz vele, vagy a követségen is.

Lehetsz még tanár, vizsgaelnök.

Vagy akár idegenvezető, idegenforgalmi szakon. :)

2010. márc. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

tanár az szeretnék lenni csak sokat kell tanulni hozzá és kevés a fizetése..sajnos..:D

köszönöm szépen a válaszod:D

2010. márc. 20. 21:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha Nyugat-Dunántúli vagy, akkor a GYSEV-nél (Sopronban) is el tudsz helyezkedni. Ha nemzetközi jegyvizsgáló leszel, akkor alapból kötelező a német, meg talán jobban fizet, mint a belföldi, de azért a vasút nem arról híres, hogy túlfizetnék a dolgozókat.
2010. márc. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak nyelvtudásból természetesen nem lehet megélni (kivéve pl.: tolmácsolás, de ahhoz rendszerint sok minden más is kell, nemcsak nyelvtudás).


Ugyanakkor a nyelvtudás minden területen hasznos. A német nyelvtudás a legtöbb műszaki, tudományos területen hasznos és a külkereskedelemben is. Ha később mérnöknek vagy természettudományos kutatónak stb. tanulsz, akkor elég hasznos a német.

2010. márc. 21. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:D mostmár legalább egy kicsit eltudok gondolkodni:D:D


de még irjatok:D

2010. márc. 21. 11:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!