Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Májusba szeretnék angolból...

Májusba szeretnék angolból középfokon nyelvvizsgát tenni, és ilyenkor mit kell tenni v h melyik nyelvvizsgáztató típust válasszam? V ez az egész h működik? Hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés
2008. szept. 10. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is válaszd ki milyen nyelvvizsgát akarsz tenni, és konkrétan célzottan arra készülj fel!

Bemész abba a vizsgközpontba amit szeretnél csinálni, kérsz gyakorló feladatsort és további hasonló dolgokat gyakorolsz. Nyelvtanár segíthet felkészülni.


Én "ECL" egynyelvű nyelvvizsgát csináltam, ebben ez van:

-szövegértés

-levél + fogalmazás írás

-magnó

-beszélgetés


ennyi. szerintem ez a legpraktikusabb és legegyszerűbb. persze függ te miben vagy erős.

2008. szept. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A nyelvvizsga típusának kiválasztása előtt azt kellene eldöntened, hogy mire szeretnéd használni a nyelvvizsgát. Egyébként én is az ECL-t ajánlanám, az egynyelvű, vagyis nem kell a fordítással bajlódnod, ui. az államinál sokan pont azon hasalnak el. Továbbá az ECL sokkal komunikatívabb, vagyis nem a nyelvtani ismeretekre kíváncsiak, hanem sokkal inkább a lexikai tudásodra.
2008. szept. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én a BME-set semmiképp NEM ajánlanám. Bár nem nehéz a közép, nekem felsőfokon volt egy műszaki szöveg és ott nem fogadták el az egyik HELYES megoldásomat, mert nem értettek a műszaki kifejezésekhez. Mérnök informatikusnak tanulok, nap mint nap olvasok és írok ilyen szövegeket, tehát a megoldásom biztosan jó volt. Ezen kívül is volt még egy-két furcsaság az értékelésben. A megtekintésen a felügyelő tanár is igazat adott nekem, de a reklamáció elbírálása nem az ő dolga, így hát...


Én a Cambridge FCE-t ajánlom. Ez egy elég neves vizsga, itt ilyenek nem fodulnak elő, másrészt ezt mindenhol elfogadják neked az tuti.


Ahogy már írták, a legjobb ha elhatározod magad valamelyik mellett és céltudatosan arra készülsz, neten jó sok erőforrás található. Ne csak Google-ön keress, fájlcserélő hálózatokon (emule, Ares) is érdemes, mert nagyon sok doksi van pdf-ben.

2008. szept. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én BME közép fokú nyelvvizsgát csináltam novemberben németből, nekem bevált:) ismerőseim, akik angolból voltak, ők mind ECL-t csináltak. de a legjobb ha megnézed néhány fajta nyvizsga feladatsorait, megpróbálod őket megcsinálni, és amelyik úgy érzed jobban "fekszik" neked, abba vágsz bele
2009. jan. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Keresgess a neten. Beírod a keresőbe, h nyelvvizsgák, kiad egy csomót, vannak mintafeladatok is, és az alapján eldöntheted, h melyiket szeretnéd csinálni. Letölthetsz jelentkezési lapot is a weboldalról, aztán kinyomtatod, kitöltöd, és azt hiszem a vizsgadíjat és jelentkezési lapot már személyesen kell beadni v megkérsz vkit, h vigye el. Én a TIT-Telc-et ajánlom, én azt csináltam. Egész könnyű a többihez képest, nincs benne fordítás, viszont szótárat egyáltalán nem használhatsz. Nem kell mondatokat írnod, csak a megadott lehetőségek közül egyet x-elned. Szal mindenképp lehet tippelni. :)
2009. nov. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!