Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol tudom az interneten vagy...

Hol tudom az interneten vagy máshol a "listening"-et gyakorolni?

Figyelt kérdés

Lesz majd érettségin,és nem nagyon megy.Az tisztán elmondott beszédet megértem,de általában kicsit hadarósabb,mormogósabb a hang,és ezt már nem értem,vannak nagy részek,amit nem értek meg,illetve fogok fel.Másodszorra jobb a helyzet,de nem elég jó.


Hogy lehetne ezt fejleszteni?


2008. szept. 10. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
idehaza magnózásnak csúfoljuk. a magántanár elég jó segítség lehet. meg lehet kapni ilyen cd-ket, mondjuk legtöbbször könyvvel együtt van
2008. szept. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az előző évek érettségi feladatait le lehet tölteni az Oktatási Minisztérium honlapjáról. Így rájössz, hogy annyira nem vészesek ezek a feladatok. Egyes nyelvvizsga honlapokon is van fent pár mintafeladat. Amikor én érettségiztem, én vettem érettségire felkészítő könyvet, és abban volt CD, és kb. 8 teljes feladatsor. Egy ilyen könyvet már meg lehet venni 1500-2000 Ft-ért, annyit mindenképp megér.
2008. szept. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hali!


Nézzél filmeket! Pl. egy Jóbarátok rész tök hasznos tud lenni. Megnézed felirat nélkül, mondatonként leállítod, és megpróbálod leírni amit halottál, majd nézd meg felirattal, és ellenőrizd, hogy jól értetted-e, amit leírtál.

Egy évadot így végignézel, és menni fog. És még élvezetes is. ;)

2008. szept. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteket!

A Jóbarátos válasz tetszett legjobban,köszi neked is!

2008. szept. 12. 17:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!