Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor fogok megtanulni angolul...

Mikor fogok megtanulni angolul végre?

Figyelt kérdés
Két éve amerikában élek. Egy magyarországi középfokú C tipusú nyelvvizsgával jöttem ide.(Ami nem ér semmit, mint itt kiderült.) A mai napig nem tudok beszélni. Az angol beszédet alig értem. Csak a rövidebb egyszerű mondatokat. Ha meg kell szóllalni, csak makogok és egy értelmes összefüggő mondatot nem tudok mondani. Emiatt kisebbségi érzésem is lett. Pedig az újságot, könyvet el tudom olvasni és meg is értem nagyjából. Csak a beszéddel és a beszédértéssel nem boldogulok. Munkahelyet pedig nem tudok találni ilyen nyelvtudással. De közértben, mosodában, postán, bankban, stb. elboldogulok. Ráadásul megcsináltam a jogositványt is angolul. De mégis, mikor fogok már tudni angolul? És hogyan fejleszthetném a tudásomat?
2008. szept. 10. 19:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát igen,ez így van,most volt kint két osztálytársam Amerikában(tanultak,és tudtak mindent,ami lényeges az ottani boldoguláshoz,ami a nyelvet jelenti),és itthon angol órán a C1-re készülünk,és nekik lett a legrosszabb eredményük.Szóval az élet nem olyan,mint amit nyelvizsgán kérnek (hacsak mondjuk nem angol irodalmárnak akar menni az ember).

Azt tudom javasolni,hogy minden kis dologban vegyen körül az angol.A beszédet meg gyakorolni kell,mert máshogy nem megy.Az amerikaiak meg úgyis 'konyhaangolt'beszélnek,nem?

2008. szept. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az amerikaiak pont annyira beszélnek konyhaangolt, mint a britek. Más az akcentus, néhány dolgot máshogy hívnak, vagy csak máshogy írnak, mint a britek, de amúgy ugyanaz a kettő...


Szerintem iratkozz be kint egy nyelvtanfolyamra. Anyanyelvű tanárok tartják, és arra helyezik a hangsúlyt, hogy megtanulj angolul, nem arra, hogy átmenj egy nyelvvizsgán.

2008. szept. 12. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!