Szerintetek a brit vagy az amerikai angolt érdemesebb-e használnom, tanulnom? Ha mindkettőt vegyesen használom az nem baj? Mert van olyan szó ami a brit angolban és van olyan szó ami az amerikai angolban tetszik jobban.
Hát nézzék csak bohócnak - wtf. de ki nézné bohócnak, hogy tud egy (pár) nyelvet a magyaron kívül?
Európában a magyar a leghíresebben sötét a nyelvtudás hiányában! Büszkék lehetünk a sötétségre. Fővárosban egyre többen beszélnek nyelvet de a vidék siralmas, hidd el. ...és akkor a Kérdező kérdez. Egyesekben, akiből még nem lett kiölve a nyelvtudás igényének vágya, és feltesz ilyen kérdést, és lebohócozod, Kettes? AMikor meg kellene dicsérni hogy igen, jól teszi hogy figyel az ilyen apróságra, akkor ketteske leosztja, mert miben jobb vagy rosszabb? A NAmE csak azoknak tűnik fel akik JÓL beszélik az angolt. A többi (átlag) NEM FOGJA ÉSZREVENNI. A magyar átlag meg szinte abszolút nem beszéli az angolt - hány ember is veszi ezt észre akkor? :) folyton ezt zengik a statisztikák, lehet ellenőrizni, Európában a magyar áll a legrosszabbul nyelvtudás tekintetében (konkrét számadatokat már elfejtettem, bocs).
Még egy fontos dolgot lehagytam: használd nyugodtan kérdező az amerikai angolt, de ha nyelvvizsgázni mész, akkor BrE szerint írj beszélj, mert ilyen a magyar oktatás: fontosabb neki hogy jól tudod-e a szabályt, mint hogy megértesd magad.
És amíg ez a szisztéma marad az uralkodó, nem hiszem hogy előbbre fogunk jutni. : Mert hiába próbálna beszélni a diák angolul, egy, nincs kivel, kettő, fél hogy hibásan mondja a mondatát és inkább csendben marad és nem éri akkor kudarc.
Tudom hogy nem fogom feltalálni a spanyol viaszt, de ez így nagyon nincs jól. Az én diákjaim is ilyenek, hiába próbálom mondani hogy csak nyissa ki a száját, merjen megszólalni, nem mer a többség mert mr beléjük van idegződve hogy úgyis le lesz üvöltve a fejük, hogy juj lemaradt az E/3-s végződés, véged lesz öcsém, egyes, ülj le, és inkább semmit sem mond. Csak az a helyzet ha nem mondom ezt nem javítom, akkor egy tanfelügyelő leminősít és azt írja rólam hogy én sem tudom még az alapot sem, ha nem javítom ki a gyereket. Itt a baj. Mert ugye mindenki mindig kiteszi azt a E/3 személyű s-t - rádióban a tolmácsot hibával hallottam beszélni és???? Tolmács volt. Lemaradt. Sőt. Magyar műsorvezetők magyarul olyan durva dolgokat is be tudnak szólni, ha spontán kell megnyilvánulni - anyanyelven persze lehet hibázni, az nem baj, de ha valaki idegen nyelven hibázik azt röhögjük ki és hüézzük le. Erőltessük csak a BrE-t mert EUban azt erőltetik inkább bár a cégeknek tökmindegy, csak a MAGYAR nyelvvizsgabizottság keménykedik és ezek miatt kell ezt erőltetni.
De mondok még valamit. Jártam román általános iskolában. Nem volt spéci iskola csak egy jó nagy suli a fővárosban. A gyerekek angol tananyagában benne vannak a filmek. Angolul nézik őket, imádják az angolt, van nyelvtan is, és egy nyolcadikos ÁTLAG diákkal angolul folyékonyan lehet beszélni, ki tudja fejteni a véleményét, nem 1-2 szavas választ ad, hanem választékosan fogalmaz. Amit még itt az országban nem láttam nyelvi tagozatos osztályokon kívül.
Úgyhogy kapja össze magát az ország, itt valami nagyon nem jó. És Kérdező, kitartást, hajrá. Sok sikert. Nyelvvizsgázni ne NAmE-el menj, ennyi :)
bocs a hosszú válaszért.
Nyelvvizsgákon azt várják el, hogy folyamatosan, választékosan, lehetőleg nyelvtanilag helyesen beszélj, az nem számít, ha becsúszik pár tipikusan amerikai szó.
Azt javaslom valamelyik mellett tedd le a voksod, és ne használj neked tetsző szavakat a másik változatból, az persze nem baj ha tudod a jelentésüket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!