Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megtudnátok mondani, hogy...

Megtudnátok mondani, hogy milyen lesz?

Figyelt kérdés
Szóval nem tudom. Még van egy kis időm (jövő év)a középfokú angol nyelvvizsgámig, de rettenetesen félek már most. Egyáltalán nem arról van szó, hogy nem tanulnék/készülnék rá. Sőt! De ilyen vagyok, nagyon rágörcsölök. Pontosan ettől tartok, hogy majd az idegességem miatt nem jön össze. Mit kellene tennem azon kívül, hogy iskolában is nagyon tanulom az angolt és magántanárral meg még jobban? A spontán helyzetekre lenne valami mód, amellyel fejleszthetném a reakcióidőmet? (Hallok és beszélek is anyanyelvi angollal, az iskolánkba van rá lehetőség, de mégis úgy érzem, hogy talán kevés) Szóval arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek van rá reális esélyem, hogy sikerüljön? (8. éve tanulok angolt, de ebből másfél év olyan amit be lehet számítani)

2015. szept. 22. 21:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez a felkészülés mind időt, mind energiát nézve vélhetőleg elég lesz.

Azonban a görcsölésről le kéne szokni valahogy - önvédelemből. Relaxációs tréning, önszuggesztio például. A legroszabb, amit tehetsz, ha fennhangon kijelented, hogy márpedig én ilyen vagyok. Mindenki tud változni. Bár lazulni tanulni fogcsikorgatva nehéz. :)

Ami pont a vizsga bizonyos helyzeteivel kapcsolatos feszülést illeti, azon csak a gyakorlás segít, gondolom én.

2015. szept. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!