Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tudtok ajánlani hogyan...

Mit tudtok ajánlani hogyan készüljek fel középfokú angol nyelvvizsgára? Esetleg tanuláson kívül még olyan dolgokra is kíváncsi vagyok amik segítenek szóban is.

Figyelt kérdés
Pl. : filmnézés, de ott is hogy nézem a filmet angol felirattal? Minden érdekel ami segít a nyelvben.És mi az a kétnyelvű és egynyelvű középfokú?
2010. márc. 10. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Tanulj új szavakat, szinonímákat. (De ne úgy, hogy leülsz és magolod, hanem játékosan, vagy úgy, hogy egy adott szóval írsz 15 mondatot.)


Én ugyan csak alapfokúra készülök, de a Grace klinikát szoktam nézni felírattal. (az ideális az lenne, ha megnézed angolul, megnézed angolul magyar felirattal, aztán csak magyarul s aztán megint angolul)


Olvass kis rövid történeteket angolul. (vannak ilyen 1-6-ig osztályozott szépirodalmi művek. Kezdheted egyszerűbbel, de aztán lehet nehezíteni. Ez is fejleszti a szókincsedet. Van olyan könyv is, ami teljes mértékben angol, az eredeti, de olyan is, ami könnyített, csak a lényege van leírva.)


Ennyi jutott most eszembe! Sok sikert

2010. márc. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nekem az is sokat segített, hogy angol számoknak a szövegét próbáltam megérteni és értelmezni. mármint nem a leírt szöveget, hanem hallás alapján :) kb fél éve kb 10. hallgatásra sikerült mindent kihallanom (persze akadtak ismeretlen szavak, de azokat le tudtam volna írni és meg tudtam volna keresni) most viszont már 3.ra max 4.re mindent értek :) és ez nem is annyira uncsi mint mondjuk egy nyelvtankönyv.

meg persze én is nézek angolul filmeket. mivel totál odaát, vampire diaries és true blood függő vagyok.:P és m.o. az új részek kb 2 év múlva fognak megjelenni. addig meg nem tudok várni...na de ez mindegy is xD csak azt akartam belőle kihozni, hogy már sokkal jobban megértem a dolgokat, meg tudom különböztetni a déli akcentus a new yorkitól meg ilyesmik :D meg nagyon sok új kifejezést tanultam. a tanárom meg csak les néha :D főleg amikor előkerül egykét szleng és ő nem tudja mit jelent(mert ő csak azt tudja amit az iskolában bemagolt S:)akkor általában én világosítom fel xD

2010. márc. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!