Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A közeli nyelvvizsgaközpontban...

A közeli nyelvvizsgaközpontban mindegyik ott dolgozó azt mondta az Origó nyelvvizsga a legkönnyebb, a Telc nehéz, alig jelentkeznek emiatt, ti mit gondoltok igazuk lehet?

Figyelt kérdés
Csak angol közép írásbeli. Legelőször ECL-t akartam tenni, de kiderült a városomban nem lehet letenni, ezért az Origó vagy Telc mellett vacillálok. Bementem abba a központba ahol mindkettőt le lehet tenni, de nekem azt mondták az Origó sokkal könnyebb, mint a Telc,többen is jelentkeznek rá emiatt, nem tudom mi az igazság, mert a fordítás miatt azt gondoltam nem könnyű, viszont van rá sok idő. Már lassan ott tartok választom az ECL-t, mindegy hol van.

2015. aug. 14. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően két különböző vizsgatípusról beszélünk.


Az Origo kétnyelvű vizsga, jobban rámegy a nyelvtanra. A TELC egynyelvű vizsga és inkább a kommunikáció van a fókuszban. Azt válaszd, amelyik neked előnyösebb, amiben jobbnak érzed magad.


Ha bizonytalan vagy, kérd ki a tanárod véleményét, vagy tölts ki pár minta feladatsort mindkettőből, és fogod látni, melyik fekszik jobban.


Én szoktam ajánlani a tanítványaimnak mindkettőt, attól függően, hogy melyik testhezállóbb nekik.

2015. aug. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm. Nekem őszintén a fordítás nehezebb, mert a magyar és az angol két különböző nyelvcsoporthoz tartozik, tehát minden téren nagyon különböző és nem könnyű átváltani és helyesen lefordítani a teljesen különböző mondatokat. A ECL-t meg hallottam, hogy ott nincs is nyelvtan. A Telc-ben is van ha jól tudom. Jajj, ez nehéz lesz.
2015. aug. 14. 11:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Valóban, a TELC-nél van egy rövid nyelvtani rész, de könnyebb, mint az Origo. Ha ennyire félsz a nyelvtantól, akkor valóban érdemes lehet utazni az ECL miatt.


A Dexamot nézted? Nálunk ez is elég népszerű, és szintén nem túl nyelvtan-központú az írásbeli része.

2015. aug. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
ma vizsgáztam a TELC-nél és szerintem az írásbeli egyáltalán nem volt nehéz:) se az olvasási rész ,se a nyelvtan;teljesen megoldható volt és az idővel se volt gond. De ez az én tapasztalatom másnak lehet nehezebb volt.
2015. aug. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!