Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha szokásaimról beszélek az...

Ha szokásaimról beszélek az angolban kell rá -ing-es végződés?

Figyelt kérdés
Pl azt mondom,hogy szeretek táncolni, tornázni,futni,akkor kell ing,vagy csak ha éppen most csinálom?
2010. márc. 3. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Kell az -ing. Mert ha nem teszed oda csak azt mondod,hogy szeretem a táncot,szeretem a tornát...
2010. márc. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

nem vagyok nagy angolos, 2 évig tanulta csak, de azt tudom, hogy az ing-es alakot a jelen pillanatban történő cselekvésre használják: most táncol -> she dancing

ha a szokásaidról beszélsz, azok folyamatos cselekvések (folyamatos jelen) és az csak E/3-ban kap egy s végződést. Tehát az a mondat, hogy szeretek táncolni, tornázni, futni azt jelenti, hogy I like dance, gym, run. She likes cook, sing, go out...

Ugye jól tudom? :)

2010. márc. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Na,akkor most melyik? Mert a kettő válasz épp egymás ellentéte. :)
2010. márc. 3. 12:32
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

like/ love/ hate/ dislike doing something - ezt így kell megtanulni, tehát ezen igék -ing-es /GERUND/ alakot vonz maga után.

Egyébként az USA-ban szokták to-val mondani. pl I like to swim. Ennek a hivatalos neve INFINITIVE. Tehát ez esetben ezek nem függenek az igeidőtől. :)

2010. márc. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy én vagyok az értetlen,de akkor még mindig nem tiszta,hogy kell ING vagy,nem kell ing???
2010. márc. 3. 13:41
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt a kommentet olvasd el még egyszer:

like/ love/ hate/ dislike doing something - ezt így kell megtanulni, tehát ezen igék -ing-es /GERUND/ alakot vonz maga után.

Egyébként az USA-ban szokták to-val mondani. pl I like to swim. Ennek a hivatalos neve INFINITIVE. Tehát ez esetben ezek nem függenek az igeidőtől. :)



Amit fenn magyaráz, hogy végül is rajtad áll, mit használsz, amikor a hobbijaid írod le.

De vegyünk egy egyszerű példát: I like to dance = Szeretek táncolni. ÉS I like dancing = Szeretek táncolni.

:) Szóval döntsd el, hogy a melyik szerkezetet használod, a gerundiumit vagy a to + infinitive verziót. :)

2010. márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Még az előzőhöz, hogy mikor kiválasztod, melyiket használod, légy konzekvens! tehát ha úgy kezdted, hogy:

- I like dancing

akkor utána csak ING-esek jöhetnek, pl

(I like dancing) and doing excercises and runnin etc.


ha viszont to + inf akkor:

- I like to dance, to do excercises and to run etc.

2010. márc. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Kell az -ING végződés.
2010. márc. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
69%

Szia!


Fontos, hogy meg tudd különböztetni az -ing végződés 2 használatást:

1. Present Cont (folyamatos jelen)

be(am, is, are) + ing-es alak

ez az, amikor azt fejezzük ki, hogy a cselekvés éppen most zajlik. Fontos az ige előtti létige(be) !

2. az ing végződést nem csak igeidő kifejezésére használjuk

van egy olyan szabály az angolban (konyhanyelven fogalmazva) hogy ha a mondatban 2 ige jön egymás után, akkor az első határozza meg, hogy az utána levő milyen alakban van. És itt válaszolok a kérdésedre:

like -meg még egy csomó ige- után az ige ing végződést kap, DE EZ NEM A FOLYAMATOS JELENT FEJEZI KI!

Szóval: I like dancing. Ez NEM folyamatos jelen, hanem Simple, hisz látod, a létigének híre hamva..:)

előfordul az olyan mondat, hogy I like to dance. Különbség: az első (ing) általánosságra vonatkozik, a második speciális esetre: I like to dance in the rain. (az esőben szeretek táncolni, máskor nem igazán)

remélem tudtam segíteni

2010. márc. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Nagy segítség volt. :)
2010. márc. 4. 10:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!