Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ITK-Origo középfokú szóbeli...

ITK-Origo középfokú szóbeli nyelvvizsgán a laborfeladat javításánál van pontlevonás, vagy hogy csinálják?

Figyelt kérdés
Voltam júniusban nyelvvizsgán angol nyelvből. A szóbeli beszélgetésem 33 pontos lett, igaz nem a legjobb, viszont a teremből a vizsgázók közül nagyon kevésnek volt jobb ennél, valakinek 24 volt. A magnósról kijöttem, azt éreztem, hogy jól csináltam, 10 kérdésből 7-re válaszoltam, ahová nem írtam, összesen 3 pontos volt csak, amiket írtam, összeegyeztettem az egyik ott lévővel a vizsga végén, nagyjából stimmelt, sőt több helyre írtam választ,mint az illető, ennek ellenére nekem 6 pontos lett, neki 9. Annyi érdekelne csak, hogy ez hogyan lehetséges? Nyilván nem másokat hibáztatok, csak különös, hogy itthon öt könyvnyi anyagot csináltam végig, felsőfokúakat is, ennél mindenhol többet elértem, szóval nem értem ezt. Esetleg 3 pont híján érdemes fellebbezni ezért?

2015. jún. 24. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:

nincs pontlevonás, de elég részletesen és nagyon pontosan kell leírni a válaszokat. amikor én voltam nyelvvizsgázni, a magnóm 20/19 lett, szóval ha azt írtad amit kellett akkor szerintem nem pontoznak le.

fellebbezni meg szerintem nem érdemes, vannak ismerőseim akiknek 1-2 ponton múlott a nyelvvizsgájuk és nem kapták meg, hiába fellebbeztek.

szerintem próbáld meg még egyszer, ha ennyit gyakoroltál sikerülnie kell, lehet csak pont rossz napod volt. :)

2015. jún. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, közben olvastam a honlapjukat, valóban nincs pontlevonás, mindenhol válaszolni kellett volna, még hogyha csak tippelős lett volna akkor is, ha belegondolok, azt a három pontot nagyobb odafigyeléssel összeszedhettem volna, mert nem volt nehéz szöveg.
2015. jún. 25. 09:52
 3/5 anonim válasza:
Milyen szöveg volt a magnón? Előre is köszi!
2015. júl. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Most jelentkezel majd nyelvvizsgára?

Amúgy nem volt nehéz, abszolút hallható szöveg volt, semmi háttérzaj, semmi hadarás, érthetően beszélt, csak kicsit halk volt. A szövegben magyarul mondta a dolgokat az elején, hogy rövidesen hallani fogja az idegen nyelvű szöveget, háromszor hallgathatja meg stb... amiket szoktak mondani ilyenkor.

A Nagy Origo Nyelvvizsgakönyv, ha megvan neked, ott nagyon jól lehet gyakorolni, mert a nyelvvizsgához igazodik a könyv, valósághűek a feladatok, körülbelül ilyenre készülj!

2015. júl. 1. 17:53
 5/5 anonim válasza:
Köszönöm a választ. Igen, most megyek, és a magnótól nagyon félek. Miről szólt a szöveg?
2015. júl. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!