Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga stratégiák....

Nyelvvizsga stratégiák. Nektek mi jött be? (Angol középfok)

Figyelt kérdés

Elsősorban TELC érdekelne. Hogyan tanultatok rá?

A hallásutáni résszel vannak problémáig. Mivel csak egyszer lehet meghallgatni, ezért eléggé nehéznek tűnik.

Az első feladat talán még annyira nem vészes, de ha sok hasonló címet adnak meg, akkor azért be tud kavarni.

A második rosszabb, mert kb. egy 5 perces folyamatos szövegből kell kiszednem mi igaz és mi nem.

A harmadik rosszabb, mert nincs is időm átolvasni a kérdéseket, hanem egyből megy is a szöveg, és max utána válaszolhatok.

Hogyan lehetne jól megcsinálni? Tippelésre nem alapozhatok.


2010. febr. 28. 16:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát én Origón voltam, de úgy mentem, hogy próbáljuk meg és hello, majd valami lesz. Átmentem :) Hozzátenném, hogy a gimis angoltanárom nagyon jó volt, 3 év után így simán letettem a középfokot angolból semmi külön készüléssel.
2010. febr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hallás utáni feladatokhoz tippek:

- érdemes a szövegkiegészítős résznél a legalapvetőbb szavakat, részeket aláhúzmni a mondatban, így csak arra figyelsz, így talán könnyebben kihallod

- ha igaz/hamis/not stated-ben nehogy kihagyjál vmit! tippeld be, hátha jó lesz;)

-hallgass BBC-t, ott kicsit talán hozzászokik a füled a british english-hez

- végül: ha nagyon nem jön össze a hallgatásos rész, akkor se keseredj el, a szóbeli felhúzhatja még;)

Sok sikert!

2010. febr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!