Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejlesszem a német...

Hogyan fejlesszem a német tudásomat?

Figyelt kérdés
Gimiben tanultam németül, letettem a felsőfokút. Azóta viszont nem használom, és kopik a tudásom, ami zavar. Hogyan lehetne szinten tartani, sőt, fejleszteni? Most egyetemre járok, de már eljátszottam a nyelvi kurzusaimat, amik amúgy se értek semmit. Angol megy, mert olvasok angol híreket, angol filmeket/sorozatok nézek. Németül mit olvassak, hallgassak? Egy film cselekményét nem nagyon értem, meg nem is tudom honnan tölthetek le németül. Ötletek? Esetleg német filmletöltésre?:)
2010. febr. 24. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem az jön be nagyon, hog német együttesek dalait hallgatom! Nem evsz el sok időt, telóra töltöttem és lefekvéskor hallgatom:D
2010. febr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Német nyelvű csatornák nézésével is sokat lehet tanulni, de pl. az is jó lehet, hogy németül csak feliratot töltesz le, és úgy nézed az amúgy magyar nyelvű filmet:)
2010. febr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vagy fordítva, a német nyelvű filmet nézed magyarra feliratozva.

Esetleg, ha van ismerősöd, aki tud németül és gyakran találkozol vele, beszélhetnél vele németül.

2010. febr. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hol tudok németül beszélő filmeket letölteni?

2010. febr. 24. 22:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is ezzel küzdök. Angolul nem nagyon beszélek, de a szavak egyszerűen előjönnek valahonnan és értem a szöveget. Míg németből amit nagyon szeretek, néha alapszavak nem jutnak eszembe. És a hallással van nekem is a bajom. De én azt vettem észre, ha bővítem a szókincsem a német filmből már jobban ki tudom venni a szavakat. Úgyhogy nem is filmeket nézek, hanem német oldalakat olvasgatok, hogy milyen szövegkörnyezetben vannak a kifejezések stb. Egyáltalán van olyan aki a pörgő nyelvű filmet maximálisan érti. Szerintem hogy egy nyelvet megtanulj ahhoz külföldön kell élned. Középsuliba jó volt. Heti 4 óra. Akkor azt gondoltam milyen megerőltető, de most alig van kedvem és energiám, időm az egyetem mellett. Már alig várom hogy dolgozhassak, nem nekem találták ki ezt "a délelőtt és délután is van egy órá közben lyukas óra" napirendet.
2010. febr. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne filmet nézz. Híreket, amiből jó kis szakkifejezéseket is lehet tanulni és általában elég tisztán beszélnek.
2010. febr. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!