Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hányan tudnak kínaiul és...

Hányan tudnak kínaiul és hányan szeretnének kínait (Mandarint) tanulni?

Figyelt kérdés
...itt természetesen nem kínaiakra gondolok, hanem olyanokra akik a nulláról tanultak meg (vagy szándékoznak megtanulni) kínaiul.
2010. febr. 20. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
én nem tudok, és nem is tervezem, mert nagyon nehéz lehet. viszont hasznos, úgyh. hajrá, ha vki bele akar vágni, nem rossz választás.
2010. febr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kevesen tanulják, de a szükségesnél többen (Magyarországról beszélek). Veszélyes játék kínaiul tanulni, a következő okból. A kínai (mármint mandarin) nyelv ismerete NEM hasznos a gyakorlatban. Viszont több ezer óra időráfordítást, nagyon sok nehéz munkát igényel a megtanulása. Aki nem nyelvzseni, annak olyan hosszú időbe telik magas szinten megtanulni kínaiul (pl. annyira, hogy tolmácsolni tud), hogy jobban teszi, ha ugyanezeket a hosszú éveket inkább valami másra fordítja (pl. egy szakma vagy egyetemi diploma megszerzésére). Az az egy-két nyelvzseni, aki folyékonyan beszél kínaiul, japánul, koreaiul (ismerek valakit, aki mindhárom nyelven tolmácsol, de ilyen az egész országban nincs több néhánynál), az jól keres, de sok minden mással is lehet annyit keresni, mint ők. Félig megtanulni kínaiul viszont semmi értelme. Ha most rászánsz 2 évet a kínai tanulására (úgy értem: 2 évet ezzel töltesz!), akkor valószínűleg eljutsz belőle kb. középfokig, ami a gyakorlatban nem jó semmire, mert egy kínaiak és nyugatiak közötti üzleti tárgyalás angolul fog folyni, a kínaiak pedig NEM örülnek, ha olyan külföldibe botlanak, aki beszéli a nyelvüket.

Egy olyan kínai cégnél, amely már annyira fejlett, hogy érdemes vele egy európainak üzletelni, úgyis tudnak angolul. Egy olyan kínai céggel, ahol csak kínaiul tudnak, az európainak semmi dolga.

Kínában egy európai angolul tud beszélni azokkal, akikkel érdemes (tehát a képzett, értelmes emberekkel). Kínaiul csak azért érdemes tudni, mert az az európai, aki tud kínaiul (de ezt titkolja!), az ki tudja hallgatni, hogy a kínaiak mit sustorognak a háta mögött. Ez jól jöhet.

2010. febr. 21. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
En szeretnek kinaiul tanulni, de nem mandarint, hanem kantonit. :)
2010. febr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat!
2010. febr. 22. 09:53
 5/7 anonim válasza:
Én tanultam kb egy hónapig csak megszakadt a tanulás mert nem tudok angolul és a tanfolyam másik része angol volt..de nembaj...attólfüggetlenül még mindig szeretnék megtanulni csak nemtalálok olyan tanárt aki meg is éri a pénzét meg aki magyar-kínait tanít..a legtöbb angol-kínai..lehet angolul kell megtanulnom..xD 14/N
2010. nov. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem mindenben értek egyet a második válaszolóval, de sok igazságot írt. Nekem 5 évembe telt, hogy folyékonyan beszéljek kínaiul, de ez nem azt jelenti, hogy mindent megértek (pl politikai vitákat nem igazán). Pekingben eléggé sok magyar él és tanul, ahol én élek, ott én vagyok az egyetlen magyar és igen csak hasznomra válik a kínai, mert az itteniek nagyon nem tudnak angolul. Ha rászánod magad, hogy megtanuld a nyelvet, akkor először magyar tanárt keress, mikor eljutottál olyan szintre, hogy az egyszerűbb beszélgetéseket gond nélkül lebonyolítod (melyik ruhát válasszam, hány kiló alma kerül ennyibe, merre van az arra, hol fogod ünnepelni az új évet, stb), akkor átválthatsz anyanyelvi tanárra, aki mondjuk nem tud magyarul, legjobb ha angolul is csak keveset, és így gyorsabban elsajátíthatod a nyelvet.
2012. máj. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Nekem 5 évembe telt, hogy folyékonyan beszéljek kínaiul, de ez nem azt jelenti, hogy mindent megértek (pl politikai vitákat nem igazán)"


- 5 év alatt egy egyetemet is el lehet végezni, annak több értelme van, mint a kínaitudásnak


- olyan szinten, hogy az ember egy politikai vitát megértsen, ami kb. egy középfokú szint, 5 év alatt 3-4 normális nyelvet meg lehet tanulni (pl. angol, német, orosz, francia), és ez többet ér, mint a kínai.

2012. máj. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!