Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy nyár alatt meg lehet...

Egy nyár alatt meg lehet tanulni "használható szinten" spanyolul?

Figyelt kérdés

Semennyi nyelvtudásom nincs, csak elképzeléseim vannak a spanyol nyelvről.

Most fedeztem fel ezt a Duolingo nevű oldalt, ahol lehet sokféle nyelvet tanulni, baromi jónak tűnik. Ha ezzel, meg még egy-két nyelvkönyvvel dolgozom (plusz van egy rokonom, akivel tudnék gyakorolni, csak ő nem nagyon tud tanítani), akkor 3 hónap alatt el lehet jutni egy erős haladó szintre?

Nagyon fogékony vagyok a nyelvekre, szóval eleve gyorsabban tudok tanulni, csak nem ismerem a spanyol nyelv nehézségét (igeragozás mondjuk elég ijesztőnek tűnik)



2015. ápr. 9. 00:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem erre maximum nyelvi környezetben lenne esély, és még akkor sem lenne nyár végére olyan hű, de jó az a tudás. Amúgy meg szerintem a spanyol nyelv ijesztő része, nem az igeragozás, hiszen azt el tudod képzelni magyar fejjel is, hanem sokkal inkább a kötőmódok, mert az egyik leggyakrabban használt nyelvtan, ami nálunk egyszerűen nem létezik ilyen formában.
2015. ápr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy pont ezt a példát hozod, pont valamelyik nap mondták rám, hogy kötőmód-fétisem van :D Ha csak tehetem, azt használom angol és franciául is

Mellesleg igazad van, mert elég homályos szabályokra épül például az angolban, mondhatni misztikus (ezért imádom :D)

Jó na, én ilyen fura nyelvtanuló vagyok :D


A spanyolban engem a szavak neme és az egyeztetés zavar, ez az, amihez a franciában sem bírom az istennek se hozzászokni. Vonatkozó névmások, kérdőszavak, egyes esetekben az igék, igenevek, ezeket a spanyolban is kell egyeztetni?

2015. ápr. 9. 12:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért az sem kutya, hogy amit a magyar egy szóval fejez ki, a "van", arra a spanyol 4-et használ! De mikor melyiket? :-) Meg az 5 vagy 6 féle múlt idő se semmi. Az más kérdés, hogy nem mindegyiket használják...


Még ha tanultál is más nyelveket, azlrt 3 hónap alatt erős haladóra eljutni nem hinném, hogy sikerülne... vagy ha mégis, nem lenne ideje az agyadnak feldolgozni, leülepedni a tanultaknak, s talán ugyanolyan sebességgel ki is hullana, mihelyt nincs időd gyakorolni...

2015. máj. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A 3 hónap mindenkinek mást jelent.

Nem lehetetlen eljutni egy középhaladó szintre, sokan megcsinálták már.

Ez kb. napi 5-6 óra nyelvel való foglalkozást jelent és megfelelő módszerekkel.


A nemekhez meg annyit, hogy ha nem akarsz alapfokú vizsgát tenni (ahol ugye tudni kéne ezeket), akkor amikor már tudod gyakorolni a nyelvet - olvasás, beszélgetések, filmnézések, stb. - akkor rád ragad a dolog és elkezded érzésből használni. Persze van szabálya hogy mi milyen nemű (sok sok kivétellel :)), de úgy sem az a cél hogy a szabályokon gondolkozz miközben beszélsz.

2015. aug. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!