Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szaknyelvi nyelvvizsgát is le...

Szaknyelvi nyelvvizsgát is le kell tennem? ( Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Idén érettségizem, úgyhogy ha minden jól megy, a szeptembert már a PTE-KTK gazdálkodási és menedzsment szakán fogom kezdeni. Nemrég megszereztem a középfokú német nyelvvizsgámat is. Érdekelne, hogy ennél a szaknál ez hogyan működik. Mivel, idézem: "A szakmai üzleti nyelv ismerete alkalmassá teszi a végzett hallgatókat arra, hogy a nemzetközi gazdasági, üzleti életben is sikeresek lehessenek. Éppen ezért követelmény az alapfokozat megszerzéséhez az államilag elismert legalább középfokú C típusú szaknyelvi vagy felsőfokú C típusú általános nyelvvizsga (illetve ezekkel egyenértékű érettségi bizonyítvány, oklevél). "

Ez tehát azt jelenti, hogy a plusz 35 pontot kivéve ezzel a nyelvvizsgámmal nem érek semmit, és külön le kell tennem a szaknyelvi nyelvvizsgát? Esetleg tapasztalatokat is várok, ha valakinek szintén ilyen vizsgát kellett teljesítenie. Előre is köszönöm!


2010. febr. 18. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jól látod :(

Írták is, hogy követelmény a szaknyelvi vagy a felsőfokú, előtte pedig megindokolták.

De: ne hidd, hogy ezzel a nyelvvizsgáddal nem érsz semmit, ne csak azt lásd, hogy 35plusz pontot ér! Megküzdöttél érte.

2010. febr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok. Csak nekem majd 2 szaknyelvi kell. De az egyik lehet felsőfokú. Szóval ez ilyen. Így jártunk. :D
2010. febr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, újra kell nyelvvizsgáznod. Még nagyon előtte állsz, így tanácsolhatjuk, fontold meg jól, hogy szakmait teszel-e vagy felsőt, hiszen van még 3 éved.. Ne mindjárt elsőben ugorj neki, mert igazából a tanulmányaidat (közgazdasági tárgyak, gazdasági ismeretek) fogod a vizsgán is úgymond igazolni, bebizonyítani.. Lesz tételed mindenből, szakszavakat kell használni.. :D felsőfokon pedig kicsit általánosabb a kép, persze ott a szint igen magas.

Ajánlom, nézd meg milyen vizsgákat tehetsz (üzleti, pénzügyi, közgazdasági, gazdasági...), hol, mennyi az ára, próbáld ki a mintafeladatokat, ha úgy van, rendelj felkészítő könyvet.

Én úgy hallottam nagyon húzós, és annyi tanulással a felsőfokot is el lehet érni..

2010. febr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez így most nem jött ki valami szerencsésen. Viszont talán annyi előnyöm lesz, hogy két éve tanulok német szaknyelvet is, bár nem túl intenzíven, heti egy órában. Kereskedelem és marketing szakos vagyok a középsuliban (tanulok közgazdaságtant és üzleti gazdaságtant), és ott kötelező két évig szakmai nyelvet tanulni. Talán lesz hasznom belőle. Amúgy igazatok van, hülyeség volt azt gondolni, hogy "feleslegesen" tettem le a nyelvvizsgát, mert a többi szakhoz amit megjelöltem még, elegendő a középfokú általános nyelvvizsga.... Ha esetleg az első helyre nem kerülnék be. Köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 18. 17:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor nem is lesz olyan ismeretlen.. Így nagyjából el tudod képzelni a szintet.. :)
2010. febr. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!