Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes hollandul tanulni,...

Érdemes hollandul tanulni, illetve később Hollandiába költözni? L18

Figyelt kérdés

Ha itthon maradnék, előnyöm származna ha tudnék hollandul? Álláskeresésnél előny?


(többi lehetőség: orosz (nem tetszik) francia-Fr.o (nehéz:( ?!) olasz, spanyol (hasznát venném?) Spanyol o. túl messze van.


2010. febr. 14. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia hát ezek közül a nyelvek közül szerintem majdnem mindegyik előny. Hollandot és oroszt viszonylag kevesen tudnak itthon, és az orosz most megint egyre fontosabb lesz, a hollanddal azért lenne előnyöd, mert itthon nem beszélik sokan. A franciáról elismerem hogy a kiejtése nehéz, de ha a nyelvtanát megtanulod akkor játszi könnyedséggel átugorhatsz az olasz és a spanyol nyelvbe, hisz azok ugyanúgy latin nyelvek, mint a francia.

Én amúgy egy nagyon "nyelvbarát" ember vagyok, én a fent említett nyelvek közül mindegyiket javasolnám. Remélem tudtam segíteni a döntésedben. F 19

2010. febr. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hollandiában alap,hogy az utolsó utcaseprő is tudjon angolul. Már az olvasni tudó kisgyermekeknek is angolul megy a rajzfilm, holland felirattal. Nagy a munkanélküliség ott is, viszont a segély 1000 euro:)
2010. febr. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nagyon köszi a válaszokat, főleg az elsőt.

a holland nyelvről letettem, egyrészt mert hallgattam egy pár perc holland rádiót, és szörnyen hangzik :D

másrészt ha a hollandiában nagy a munkanélküliség, mért pont nekem, magyarnak adnának munkát?


talán a francia mellett döntök. de várom a további válaszokat :)

2010. febr. 15. 17:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha angolul már tudsz, egy kisebb nyelv ismerete mellette előny. Ez lehet a holland.


De a francia hasznosabb a felsoroltak közül, és nem is olyan nehéz. Ha már két fontos nyelven tudsz (pl: angol, francia), akkor lehet harmadiknak kevésbé fontos nyelvet megtanulni (pl: olasz, holland), az egy jó kombináció.


Ami a holland borzalmas hangzását illeti, egyesek pont ezért szeretik, mert ilyen lehetetlenül hangzik. Egy időben valamiért a BME-n divat volt hollandul tanulni.

2010. febr. 16. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én Hollandiában élek:)

Attól függ mit szeretnél majd dolgozni.

Mert például tolmács, vagy nyelvtanárként nagyon sokra viheted a perfekt magyarral:D

2011. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!