Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga hallássérültként?

Nyelvvizsga hallássérültként?

Figyelt kérdés

Halláskárosult vagyok, de szeretnék nyelvvizsgázni.

nem vészes egyáltalán, de szükségem van a hallokészülékemre a teljes boldogulás érdekében, viszont mivel kicsi korom óta van, automatikusan szájról olvasok. A hallásszövegértés viszont magnóról megy ugye, ahol nem látom a beszélőt, így nagyon nehezen értem. Szerintetek milyen "kedvezményt" vagy segítséget kaphatok nyelvvizsgánál?



2015. febr. 24. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ahol én voltam, ott többfélét lehet kérni.

Az ECL honlapjáról:


"Halláskárosodás esetén

a hallásértés szövege kettő helyett három alkalommal kerül lejátszásra. Lehetőség van fülhallgató igénybe vételére, illetve kérhető a külön teremben történő hangos lejátszás is. Kifejezetten súlyos hallássérülés esetén (orvosi szakvélemény alapján) kérésre felolvasó szaktanárt biztosítunk, így téve lehetővé a szájról olvasást. Ha a jelölt igényli, vizsgázhat partner nélkül a szóbeli kommunikációs készségből."


Anno, amikor a középfokút csináltam, volt egy fél fülére hallássérült fiú. Ő hangosabb magnót kapott egy külön helyiségben, illetve plusz időt, ha jól tudom. Ezt, amit itt írnak, azóta vezették be.


Szerintem általában ezekkel lehet számolni mindenhol :) Sok sikert!

2015. febr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Érettségin hogy volt?
2015. febr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2015. febr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! 15 éves vagyok
2015. febr. 25. 16:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Én amúgy mozgássérült vagyok, sajnos a kezeim is érintettek. Az ECL-nél mind a közép mind pedig a felsőfoknál nagyon korrektül jártak el. Annyi, hogy itt pont a magnó, amit húzósabb a legtöbb nyelvvizsgánál. 30%-kal több időt kaptam, hogy be tudjam fejezni a feladatomat, de ha ez nem felelt volna meg, akár számítógépet is kérhettem volna.


Egyébként becsülendő, hogy már most gondolsz a nyelvvizsgára! Sokan most kapkodják a fejüket, hogy kéne a plusz pont. Ügyes leszel! :)

2015. febr. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm ^^
2015. márc. 19. 19:44
 7/7 anonim válasza:
Kedves kérdést feltevő! Használod még a felületet? Lenne egy fontos kérdésem a témával kapcsolatban, én is érintett vagyok.
2022. jan. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!