Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen képleírást kaptatok...

Milyen képleírást kaptatok ECL középfokú nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés

holnap megyek, és eléggé parázom:S Ti milyen képet kaptatok? Miről kellett beszélnetek?

Ja és utána a témát hogy közlik veletek amiről majd még beszélni kell??

Köszi a válaszokat...:)


2010. febr. 12. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy ne arrólj beszélj mint látsz a képen.

Az oké, ha bevezetőnek elmondod mit ábrázol meg hasonló, de inkább azt mond el milyen témát juttat az eszedbe és arról beszélj.

Ha látsz egy esküvői képet, akkor ne azt mond, hogy ott a vőlegény meg a menayasszony kezében egy virággal, mert ez alapfok.

Hanem a házasság fontosságát, a mai helyzetét, a családot elemezd stb.

2010. febr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

úgy van ahogy előttem leírták. az csak bevezetőnek jó, ha elmondod mi van a képen, de igazából a lényeg az,hogy elvonatkoztass, bármit mondhatsz, ami eszedbe jut, hazudni is lehet nyugodtan. Ahogy a tanárom is mondta, a kép csak ürügy, a lényeg, hogy magadtól mit tudsz még mondani.

Bár én alapfokon voltam, meg nem is ECL-en, hanem origon, nekem elég volt elmondani h mi van a képen, utána még 1-2 dolgot kérdeztek. pl. a képen egy város volt és kérdezték akarok-e majd városban élni.

A legjobb az, ha személyes élményeket is mondassz, pl. kapsz egy képet amin horgásznak, akkor elmondod 1-2 mondatban ami a képen van, utána ilyeneket mondhatsz: nálunk a családban apukám nagyon szeret horgászni, nyáron minden hétvégén menni szokott. Anyukám és én ritkán megyünk vele, mert unalmasnak tartjuk a horgászást, de ha vele tartunk anyukám mindig készít szendvicseket...

Csak ne egyszerűek legyenek a mondatok, gondolom középfokra mész

2010. febr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én pont ma voltam ECL középfokú angol nyelvvizsgán. :)

Én is nagyon féltem, de utólag belátom hogy felesleges volt, mert a tanárok nagyon rendesek voltak, mosolyogtak meg bólogattak a vizsga alatt, ami nagy segítség.

Nekem 5 kép volt sport témakörben, és szerintem elég könnyű volt róla beszélni, ha más nem elmondani mi van a képen és hogy mi jut róla eszedbe.

Nekem elmondta a tanár, hogy milyen témában kell beszélni a partnerrel (utazás), és ennyi elég is volt, fenn tudtuk tartani a párbeszédet. A lényeg hogy igyekezz folyamatosan beszélni, akár egyszerűbb szavakkal is.

Szóval a lényeg hogy ne izgulj, mert felesleges. Minden rendben lesz :) Sok sikert!

2010. febr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!