Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szintű tudással mentete...

Milyen szintű tudással mentetek ECL középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Most szombaton megyek vizsgázni németből, és úgy érzem nagyon le fogom égetni magam...:S Írásban egész jól ki tudom fejezni magam, de a szóbeli dolog nem igazán megy:(

Ti mennyire tudtatok szóbelin?

Írjátok le légyszi mi volt, mit csináltatok, mennyit és miről beszéltetek!!


Ja és esetleg nem tudna nekem küldeni valaki Közéletes, Médiás és Országismeretes tételt, vagy pár gondolatot hogy miről beszéljek ezeken a témákon belül? Előre is ezer hála...(:


2010. febr. 9. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is most megyek majd 13.án, csak angolból.. és hasonlóan állok mint te, de főként a hallgatásos feladathoz fogok kevésnek bizonyulni szerintem. De a lényeg, hogy legyen önbizalmad!
2010. febr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

KÖZÉLET - ezen belül:

- színház

- mozi

- plázák

- rendezvények

- koncertek

- adománygyűjtések

- kiállítások

- kultúra


Nagy vonalakban mindegyikről mondj valamit, magadra vonatkoztatva és általánosságban is. (Pl.: manapság kevesen járnak színházba - és mondd el miért, aztán jöhet hogy ehelyett ide, meg oda mennek - mert ez meg az sokkal jobb, stb... elmondhatod hogy te mennyiszer voltál, hova szoktál menni, koncerteken ahol voltál stb...)


MÉDIA


Hát ez nem hiszem hogy túl bonyolult lenne, gondolom fiatal vagy még, így elég közel állhat hozzád.


- Számítógépek: mit lehet csinálni rajt?

(film/zene letöltés, feliratos filmek - jó nyelvfejlesztési lehetőség, hasznos weboldalak: útvonal tervező, menetrendek pár kattintással elérhetők, chat - ismerkedés emberekkel az egész világról, internetes szótárak, fordítóprogramok, videómegosztók, közösségi oldalak - gyors és állandó kapcsolattartás, sok elérhető információ tanuláshoz - keresőoldalak, vagy neten keresztül történő tranzakciók, banki átutalások lebonyolítása otthonról a gép előtt, netes rendelés házhoz szállítással...stb

de negatív dolgokat is lehet pl: elszeparál a külvilágtól, a "modern remete" akinek a szoba az otthona, keveset van odakint a friss levegőn, nem mozog - testi bajok, betegségek, függőség, agresszív játékok hatása a gyerekekre, epilepszia veszély, rontja a szemet a képernyő naphosszat bámulása stb... )


- TV


mikor találták fel, mióta van színes tv, miért vált szinte életünk részévé, hírközlés: mozgókép - a létezés megdönthetetlen bizonyítékát adja, interjúk, riportok, reklámok: hogyan befolyásolják ítélőképességünk, el akarják hitetni hogy az a legjobb termék amit hirdetnek, média hatása a gyerekekre: idióta rajzfilmek megzavarják a gondolkodásukat ha nincs szülői felügyelet, nevelés, mert azt hiszik amit a filmeken látnak valódi és ők is képesek rá (lásd.: régen történt h egy kisgyerek kiugrott a 10.ről mert azt hitte ő is tud majd repülni), szeretsz-e filmeket nézni a tv-ben, vagy inkább gépen nézed ahol nem szakítják félbe reklámok, milyen hatással van a családi kapcsolatokra: kevesebb családi beszélgetés, ellentétek: melyik csatornát nézzük?, nem mindig mondanak igazat a filmekbe, irányítani akarják az emberek gondolkodásmódját, tudatalatti reklámok stb...)


- Rádió


leghallgatottabb rádiók, ma már inkább csak autókban hallgatunk rádiót, vagy buszon, internetes rádiók(bárhol vagy a világon tudod hallgatni), zeneszámok, milyen típusú rádiók vannak, beszélgetős műsorok, politikailag bizonyos irányba húzó rádiók, rádiókabarék..stb)


- Újságok, sajtó

napilapok, szennylapok, megye napilapja, ezeken belül: milyen cikkek - pletykák, szenzációhajhászás, aztán a megye napilapja, mikor szoktál újságot olvasni, mit szoktál olvasni benn: garfield, sms üzenetek, horoszkóp, halálhírek, stb...


Országismeret - elárulom hogy ezt nem nagyon szokták kérdezni középszinten... én is úgy mentem el h erről nem tudtam semmit sem.

Szerencsém volt mert a legelső voltam, és könnyű témákat kaptam: családi kapcsolatok, és bevásárlás.


Ja, és angolból mentem, a tudás szintem nem volt valami nagy, akkoriban 1,5-2 éve tanultam angolt, de azért így is sikerült: 70%-os lett.

2010. febr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm a válaszodat!!!

Az Európai Unióról tudnál még írni valamit? Azt elfelejtettem odaírni a témák közé.

2010. febr. 9. 20:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Az EU is olyan amit nem gyakran kérdeznek középszinten... de azért tanulj meg pár dolgot. Innen tudsz meríteni:


[link]

2010. febr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja bocs XD elfelejtettem hogy te németből mész... itt a német oldal:


[link]

2010. febr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!