Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy vannak magyarul a követke...

Hogy vannak magyarul a következő sportok? (angol nyelv)

Figyelt kérdés

street luge

sky surfing

sky flying

adventure racing

aggressive inline skating

mountain boarding

snowmobiling

freediving jet skiing

snorkeling

speed sailing

cliff diving

Szótárban sem találtam őket rendesen. Előre is köszönöm.


2010. febr. 8. 20:21
 1/5 anonim válasza:

"Aszfaltszánkó"

Légszörf

Ezt madarakra szokták amikor kémlelik az égből a zsákmányt... de hogy ilyen sport is van O_o

Extrém terepkerkpár

Városi/extrém görkori

tudtommal nincs magyar megfelelője, a snowboard és a gördeszka keresztezése.

ennek sincs, most így hirtelen ötletem sincs rá... a szán meg a motor keresztezése xD

az első része "vízalatti", a második pedig ugye egyértelmű, biztos láttál már ilyesmit, a búvárok használják hogy könnyebben menjenek a víz alatt, ez húzza őket. egyfajta vizi-motor

könnyűbúvárkodás amikor csak a szemüveg meg a pipa van rajtad és lebegsz a víz felszínén, úgy kukkolsz lefele

más néven windsurf, azaz szélszörf

sziklaugrás, magas csúcsról a mély vízbe :)



Nem biztos hogy mind jók, ezeket találtam. Amúgy 5 perc alatt mind megvan a gugliban ;)

2010. febr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A snorkeling nem a szabad tüdős merülés?
2010. febr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Első vagyok: de, akkor ez a neve, de a lényege ugyanaz :)
2010. febr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elsőnek: csomóra rosszat mondtál és csak körülírtad. Én is tudtam, hogy mik ezek, csak egy szóval akartam megnevezni őket. Pl. légdeszka vagy aszfaltszánkó. elmagyarázni nem nehéz.. googleban pedig nekem 3 perc alatt is összejött, azért kösz-.-
2010. febr. 10. 21:26
 5/5 anonim válasza:

Ha googleben összejött akkor minek ide írod ki?

Meg amúgy nem mondtad, hogy a magyar megfelelőjük kell. A sky surfinget meg snowmobilinget meg pl hogyan fordítod magyarra, kb ugyanaz... És egyikre sem írt rosszat. Ha valaki segíteni akar akkor nem lecseszni kéne, meg ' -.-' jeleket írni neki. -.-"

2015. jún. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!