Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németesek! Jól értelmeztem...

Németesek! Jól értelmeztem ezt a pár mondatot?

Figyelt kérdés

1. Die Zusatzprüfung Biologie- und Umweltkunde ist vor der Zulassung zum Diplomstudium abzulegen. Nachweis über die Absolvierung des Pflichtfaches nach der 8. Schulstufe (Oberstufe) im Jahreszeugnis oder im Reifeprüfungszeugnis.


2. Reifezeugnis (Nachweis der allgemeinen Uiversitätsreife). Zulassungnachweis im Reifeprüfungsland für die beantrage Studienrichtung. Nachweis besonderen Universitätsreife.


Az elsőt én úgy értelmeztem - lehet, hogy rosszul -, hogy vagy kiegészítő vizsgát kell tenni biológiából, vagy kell egy igazolás arról, hogy a 8. osztály után, felsőbb szinten teljesítette a tantárgyat vagy legyen benne az érettségi bizonyítványban, vagyis biológiából érettségizni kell.


A második azt jelenti, hogy csak akkor vehetnek fel Bécsben az egyetemre, ha itt is felvettek (vagy felvennének) ugyanarra a szakra? Az Universitätsreife az egyetemi felvételi vizsgát jelenti, nem?


A segítséget előre is köszönöm!


2010. febr. 5. 09:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, jól értelmezed. Sok sikert a tanulmányaidhoz!
2010. febr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :)
2010. febr. 8. 12:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!