Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 1 hetem van nyelvvizsgáig,...

1 hetem van nyelvvizsgáig, szerinted hogy készüljek?

Figyelt kérdés
telces középfokú angolra megyek, levélírás meg hallgatásos dolgok jól mennek, viszont az írásbeli feladatok kevésbé, pl az főleg nem ahol hosszú szövegbe kell behelyettesíteni, megadott szócsoportból, meg a tudásomat jónak tartom, de külön a vizsgára hogy készüljek? teljesen ráérek, nem megyek sehova a héten
2010. jan. 30. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Hááát mások előbb szokták kezdeni a készülést. :)

Ha tudsz letölteni a netről telc-es vagy esetleg más vizsgahelyek feladatlapjait, akkor töltsd ki azt. Ha van rá pénzed, úgy tudom, hogy létezik telc-es nyelvvizsga-felkészítő könyv, amiben vannak tesztek, tehát irány egy Alexandra vagy Libri!

2010. jan. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Próbálj minél több feladatlapot beszerezni, és időre megoldani őket. Miután kész, ellenőrizd le, és szótárazd az ismeretlen szavakat. Mivel már csak egy heted van, nem mondom azt hogy hasalj neki valami 600 oldalas szépirodalomnak, de olvasgass neten abban a témában angolul, ami érdekel... Nézz filmeket angolul, angol felirattal, és törekedj arra, hogy a szöveg, és ne a képek alapján értsd meg. A nyelvtant is nézd át még jópárszor, ha úgy megy, akkor tanulj példamondatokat hozzá. A behelyettesítő többnyire nem is megértésen, inkább nyelvtanon alapszik. Én is megszenvedtem ezzel a részével, pedig a szókincs hiányomat nagyobb problémának éreztem, a szövegértés része még is jobban ment, mint a nyelvtan! :( Sajna ha a 10 szóból csak 5-öt nem értesz már akkor is nagy baj van, de arra ügyelj, hogy ha fogalmad sincs arról mi kerül oda, akkor is írj be valamit, hátha szerencséd lesz! :)
2010. jan. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Kapcsold be a TV-t valami angol adóra (pl BBC), és mindig szóljon a háttérben, ha nem zavar. Segíti a kiejtésed. :)
2010. jan. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Írásbelihez, levélhez, meg listeninghez hova kell kiejtés?
2010. febr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"teljes középfokú angol" nem azt jelenti, hogy szóbeli rész is van?
2010. febr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyakorolj a telces nyelvvizsga-felkészítő könyvekből,ami nem megy olyan jól azt alaposabban nézd át.
2010. febr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

telc: *****

*****

gyakorlófeladatok:D van benne tök nehéz, vizsgán picit könnyebb, de ilyesmire számíts(mint a könyv PDF-ben)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. febr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!