Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú német nyelvvizsgánál...

Középfokú német nyelvvizsgánál mekkora szókincs várható el, és mennyire veszik szigorúan a nyelvtan?

Figyelt kérdés
Utóbbinál arra gondolok, hogy azért pl. egy angol nyelvvizsgánál itt könnyebb hibázni akár egy névelőben, akár mert elfelejtettem, hogy az adott ige tőhangváltós stb. Talán ezt nem veszik olyan szigorúan?
2010. jan. 30. 09:25
 1/1 anonim ***** válasza:

ez attól függ, hogy milyen nyelvvizsgára szeretnél menni. pl. ECL nyelvvizsga esetén nincs is nyelvtani feladat - bár a levélben számít a helyesírás, de külön erre a részre nem kérdeznek rá. ha névelőt rontasz el, az "kis hibának" számít, ha jól tudom és nem vonnak le érte sok pontot. ha pl. névelőkben bizonytalannak érzed magad, akkor esetleg érdemes kétnyelvű nyelvvizsgát is megfontolni, ezeken ugyanis használhatsz szótárt az esetleges bizonytalanságok egy részét így le tudod ellenőrizni.

én úgy tudom, hogy az origo eléggé nyelvtanközpontú, az euro-ról hallottam azt, hogy inkább a nyelv használatát teszi a középpontba és nem a nyelvtani apróságokat.

mindenesetre sok sikert hozzá!

2010. jan. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!