Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy zajlik ECL nyelvvizsgán...

Hogy zajlik ECL nyelvvizsgán a szóbeli vizsga?

Figyelt kérdés
Milyen tapasztalataitok vannak a szóbeli részből? Légyszi írjátok le hogy zajlott, mi volt, tapasztalatokat! Köszi!:)
2010. jan. 27. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Párt kell választani, akivel együtt szóbelizel. Amennyiben nem választasz, úgy rendelnek melléd valakit. Kaptok egy témakört és arról kell diskurálnotok néhány percben, de előtte bemelegítő beszélgetések vannak a vizsgáztatóval. Aztán képleírás.
2010. jan. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát az angol felsőfokon voltam épp, ott még fel is veszik, és azt hallgatják majd meg a pontozók. Amúgy igen, kapsz párt, bemész, beszélgetsz, képet kaptok, arról beszélgettek, aztán magad beszélsz, majd ő, kiegészíted, van egy kis csak egymással beszélés, elköszönsz (jó hangosan) és kijössz. Ennyi. Ja, és ne izgulj, csak lazán.
2010. jan. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szóbelizni még sosem voltam, úgyhogy nagyon izgulok...:S

És konkrétan milyen témákat kaptatok? Ja és amit még szerettem volna, hogy a témát ők elindítják valahogy kérdéssel, vagy teljesen ránk van bízva a dolog? Kérdezgetnünk kell egymást? (a témakifejtésre gondolok, a képleírást az értem)

2010. jan. 28. 09:30
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég voltam ECL középfokún. Ott is felveszik magnóra, tehát mikrofonba kell beszélnetek.


Elmondom hogy zajlik az egész:


Bementek a pároddal, leültök, és a vizsgáztatók magyarul elmondják hogy mit kell tennetek majd, miután elindították a felvételt.


Először be kell majd mondanotok a neveteket és beolvasni az azonosító számotokat (arról a papírról amit postai úton küldenek ki a jelentkezés után, tehát amin a vizsgaidőpont van, szóval véletlenül se felejtsd otthon azt a papírt.) De mindezt már angolul. Tehát miután elindult a magnó, már csak angolul beszélhettek.


Miután beolvastátok a számot, be kell mutatkoznotok, mondatok pár dolgot magatokról. (Ezt még nem értékelik)


Aztán ha ez megvan, az egyik vizsgáztató kiválaszt két témakört, egy papíron oda teszi elétek a képet, a kép alatt pedig ott lesz a témakör neve is (pl: environment).

Elárulom, hogy senkit nem érdekel a kép (ezt vizsgáztató tanár mondta nekem). Nem a képről kell beszélni, nem kell elkezdened mondani hogy mit látsz a képen... egyszerűen csak a témáról kell beszélni.


Szóval miután elétek rakta az egyik témát, meg fogja mondani hogy ki kezdje. Csak ennyit mond. Az első témát kettőtöknek kell megvitatni, tehát mindketten beszéltek.


Ezután következik a másik téma, amiről külön-külön kell beszélnetek. Tehát te addig némán ülsz a másik mellett amíg ő mondja.


Hát ennyi lenne. Mi a "shopping" és a "family" témaköröket kaptuk, szerencsére jó könnyű témák.

2010. jan. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és amikor egymással beszélgettek, akkor azt úgy tegyétek, hogy pl a párod állít valamit, te pedig reagálsz rá:

elmondod hogy egyetértesz-e vagy sem, ha igen miért, ha nem miért, majd viszed tovább a témát, kérdezgethettek is egymástól...

(Pl te elmondod egy dolog előnyét, ő meg rámondja hogy, igen igaz, de másfelől viszont... stb...)


A lényeg hogy egyikőtök se beszéljen túl sokat egy végbe, mert akkor félbeszakítják a vizsgáztatók.

Na és próbáljátok meg a témához tartozó szókincseteket minél jobban megcsillogtatni, mert azon nagy hangsúly van.

2010. jan. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

az elöttem szolok jól mondták nekem is igy volt én német felsőfokon voltam jah és a témaköröket kell betanulni ami fenn van az ecl hivatalos oldalán.

itt találtok tanárok és nyelvkönyvek álta kidolgozoot német felsőfokú és középfokú kidolgozott témaköröket ecl nyelvvizsgához

[link]

2010. febr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!