Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hat hét alatt mennyire esélyes...

Hat hét alatt mennyire esélyes a középfokú angol vizsga szóbeli részére felkészülni, ha úgy hat éve nem beszéltem?

Figyelt kérdés
Az írásbelitől nem nagyon félek, ha csak azon múlna, inkább a felsőfokúval próbálkoznék, naponta olvasok és hébe-hóba írok angolul, de megszólalni évek óta meg sem szólaltam, régen is főleg indiaiakkal meg amerikaiakkal beszéltem, és órákat venni sincs most nagyon pénzem - nagy eszetlenség így is megpróbálni?
2010. jan. 24. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem esztelenség. nem rosszindulatból írom, de legalább tudni fogod hogy legközelebb mire számíts,ha mégse sikerül.
2010. jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ebből nem nagyon derül ki, miért mondod, amit mondasz. Próbáltad, vagy volt ismerősöd, aki próbálta?

Kíváncsi vagyok, akinek az írás-olvasás ment rendesen, az mennyi idő alatt készült föl közép(-vagy felső)fokú szóbelire. Persze, az az igazság, hogy így is-úgy is nekimegyek. :)

2010. jan. 24. 19:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nem mersz megszólalni, az már alapból probléma! Ráadásul 6 hét alatt intenzív felkészítéssel is nehéz lenne átmenni, kifejezetten akkor, ha nagy hangsúlyt fektetnek a szóbelire.
2010. jan. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mondtam én, hogy nem merek? :D Csak nem szoktam, mert nem volt rá szükségem az utóbbi jópár évben.
2010. jan. 24. 23:02
 5/11 anonim ***** válasza:
Válassz olyat,ahol elég csak a szóbelit +ismételni ha nem sikerült. 6 hét elég a témakörök kidolgozására. Attól is függ h párban kell-e bemennetek vizsgázni. Én suliban aktívan gyakoroltam,mégis csak 2.-ra lett +,m írásban nekem is könnyebb mint szóban!
2010. jan. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

első vagyok. azért írtam, mert mindenki tapasztalja, hogy a nyelvvizsga más, mint egy nyelv a való életben.

Azt írtad, hogy olvasol angol szöveget, írsz is angolul, régebben még beszéltél is. Ez nagyon jó, mert ezek szerint ha beszélned kellene egy idegen nyelvűvel, megállnád a helyed. Én is ezt tartom fontosnak, hogy valaki ne legyen elveszett egy idegen országban.

A nyelvvizsga viszont másképp működik. Vegyük a híres origós tesztet. Egy ismerősöm olyan angol tanárhoz járt, akinek a férje amerikai. Volt olyan teszt,amit még ő sem tudott megoldani. A nyelvvizsgáknál az hozza meg a biztos sikert, ha a feladatokat jól begyakorolja az ember. Mert így tudja, hogy mire számíthat. És 6 hét szerintem erre nem elég. Ezért írtam azt,amit. Aztán majd meglátjuk :)

2010. jan. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6 éve nem beszéltél...

Egyáltalán semmit nem gyakoroltál?

Ha igen, akkor elég csekély az esély, jó vizsgára.

De:

Ha majdnem minden nap gyakoroltál 10-15- percet, akkor 6 hét alatt fel tudsz készülni, HA MINDEN NAP ANGOLOZOL LEGALÁBB fél órát!!!

2010. jan. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

majd kérünk élménybeszámolót

márciusban lesz a vizsga?

2010. jan. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ha írni-olvasni szoktál naponta, akkor az tök jó. Én nyelvvizsga előtt kb 2 héttel 2-3naponta összejártam ismerősökkel, akik szintén nyelvvizsgára készültek és alkalmanként 3 órát lehúztunk úgy, hogy csak angolul beszéltünk. kidolgoztiuk a tételeket meg a napi megbeszélnivalókat is angolul beszéltük meg. és így meglett, pedig előtte sokáig én se beszéltem angolul :)

szerintem menni fog :)

2010. jan. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

17:38

Megírom majd, hogy sikerült! Igen, márciusban szeretnék menni, de még nem tudom, melyiket válasszam - origón állítólag nem a szóbeli a húzós, de róluk azt is hallani, hogy előnyt jelent, ha náluk készülsz fel, ami elég ellenszenves.


20:44

Köszi szépen, végre valaki tapasztalatból beszél! :)

2010. jan. 26. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!