Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2 Emelt szintű idegen nyelvi...

2 Emelt szintű idegen nyelvi érettségi után megkapom a felsőfokú nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Hallottam valami olyat, hogy ha két tárgyat pl. angolul csinálok meg, és ha megvan a 60%, akkor felsőfokú nyelvvizsgát kapok. Ez mennyire igaz?
2010. jan. 21. 11:46
 1/7 anonim válasza:
52%
én ugy tudom, hogy régen volt ilyen, hogy az érettségi kiváltja a nyelvvizsgát és fordítva. De ma már nem nagyon..
2010. jan. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
középfokút kapsz, nem felsőt. viszont többletpontként így majd vagy az emeltedet, vagy a kapott középfokúz számítják be.
2010. jan. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy a középhez jár, engem nem ez érdekel.

Egyik ismerősöm mondta, hogy ha valaki két emeltet csinál idegen nyelven, pl. emelt törit angolul, és egy emelt matekot angolul, akkor jár érte a felső nyelvvizsga...

2010. jan. 21. 13:36
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Előttem szólóknak: olvassatok figyelmesebben. Arra gondolt, hogy ha pl.: történelemből, és földrajzból angolul érettségizik le és emellé csinál egy emelt szintű angol érettségit, akkor kap-e nyelvvizsgát (ha az angol 60% fölött van). A válasz nem, csak akkor, ha kéttannyelvű képzésben vettél részt. Tehát minden évben az óráid x%-a angol nyelven zajlott. Ha ez a feltétel is igaz akkor kapsz egy államilag elismert C-típusú nyelvvizsgát. (Mint én :D)
2010. jan. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Az idegen nyelven tett érettségi (pl.: matek,, töri) nem kell hogy emeltszintű legyen.
2010. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ígyvan, kéttannyelvűbe kell hozzá járnod, ami 5 év.
2010. jan. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nem 5 év a kéttannyelvű, ugyanúgy lehet 4 is.. az a +1 előkészítő év, ami azért jól jöhet :)

kéttannyelvűben eleve tanulsz egyes tárgyakat idegen nyelven. Ha ezekből teszel érettségit, akkor megadják az államilag elismert felsőt. de külön nyv bizit nem kapsz

2010. jan. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!