Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes lenne elkezdenem...

Érdemes lenne elkezdenem hollandul tanulni? 16/L

Figyelt kérdés
Németül ~10 éve tanulok, angolból ez az 5. évem. Ez így soknak tűnhet de néha azt érzem, hogy angolból sokkal többet tudok, ez lehet az internet meg a filmek miatt is mondjuk. A kérdéseim: Érdemes elkezdenem hollandul tanulni? Nagyon szeretem Hollandiát és a későbbiekben szeretnék ott dolgozni, esetleg élni ha van rá lehetőség. Mennyi idő alatt sajátítanám el a nyelvet olyan szinten, hogy kellemesen tudjak társalogni valakivel? :) Esetleg tudnátok nekem Budapeseten belül olyan helyeket mondani ahol tanulhatok hollandul? Blaha-Astoria környéke lenne a legjobb, és azt hallottam, hogy az anyanyelvi tanár sem hátrány hollandból, a kiejtés miatt. Előre is köszönöm ha valaki válaszol!!
2010. jan. 19. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lenne érdemes, fiatal vagy. Én is szeretném megtanulni, csak én majdnem 2* annyi idős vagyok,mint te. De nekem nagyon tettszik. Hollandiában mindenki beszél angolul. náluk ez az alap, már kisgyerekekként tanulják. Mivel ritka nyelv, drágán oktatják.


[link]

2010. jan. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt, hogy érdemes-e, inkább úgy értettem, hogy ennyi idő alatt el tudom-e majd annyira sajátítani, hogy pl. az egyetemen már hasznát vegyem és ezzel menjek tovább. Mert ha látok rá esélyt, más faktokat veszek fel stb :)
2010. jan. 19. 18:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nem beszélik nagyon kevesen ahhoz a holland nyelvet, hogy azt tanuld?

vagy csak mert tetszik?

2010. jan. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tetszik, és ha sikerül jól megtanulni akkor jó lenne kimenni sok időre mert Hollandia nagyon jó hely, esetleg kiköltözni de azt írtam is. De várok érveket-ellenérveket.. bár most úgy sok kedvem lenne elkezdeni :)
2010. jan. 19. 22:47
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben akkor kezdeném el, ha a másik 2 nyelvből már lenne nyelvvizsgám. Párhuzamosan több nyelvet ugyanis nem igazán lehet eredményesen tanulni. Egymagában pedig nem ér semmit a hollandtudás. Angol és német _mellett_ persze már értékes. Nyelveknél nagyon hasznos, ha valaki 1-2 nagy és 1 kis nyelvet tud.


Hogy milyen nehéz? A németnél könnyebb, az angolnál talán nehezebb, de inkább kb. mint az angol. Az egész nyelv olyan, mint egy angol-német keverék. Vagyis középfokú szintre kb. 500 óra felmenni belőle. Elvileg hasonlít az angolra és némtere, de ettől ne várd, hogy az angol- és némettudásod lényegesen megkönnyíti a holland tanulását.


Nem valami hasznos, de valamilyen szinten jópofa, hogy Hollandia és Belgium mellett Dél-Afrikában, Arubán, Namíbiában és Suriname-ban is tudod használni.

2010. jan. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
szerintem megválaszoltad a saját kérdésedet. ha ott akarsz élni és dolgozni, persze, hogy érdemes megtanulni hollandul, talán attól függetlenül is, hogy az összes holland beszél angolul. de érdemes lenne kimenned hosszabb időre, ha van lehetőséged, mondjuk nyáron valami nyári munkára, hogy megnézd milyen is ott valójában élni és dolgozni, nem csak turistaként látogatni (mondjuk ezt nem írtad, csak feltételezem, hogy hosszabb időt még nem töltöttél ott, talán tévedek).
2010. jan. 20. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
"nem beszélik nagyon kevesen...?" ?? Hollandiában 15 millóan, Belgiumban 5 millióan, és mint írták, afrikában is több helyen. +indonéziában is megértenek.
2010. febr. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
73%
érdemes nézd meg bármelyik állásportált meglepően sok hollandos ajánlat lesz...keresett nyelv magyarországon bármilyen meglepően is hangzik de angol,német,francia,orosz után ez jön...más kérdés persze h a kiejtés k..va nehéz de azért tanulható
2010. ápr. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
57%
már hogyne lenne érdemes, ha tényleg ott akarsz lakni, és ha meg akarsz élni valamiből, mert itt pár év mulva már nem lehet. én 16 éves vagyok és már elkezdtem, 3 év mulva költözünk ki. hát nem mondom.. azért kicsit nehéz:D bár megértik az angolt, és a németet
2010. máj. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!