Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek le tudnám tenni a...

Szerintetek le tudnám tenni a nyelvvizsgát, ha előtte négy hónappal kezdek el tanulni?

Figyelt kérdés
Szeretnék menni angol nyelvvizsgára, de nem tudom bele merjek a vágni a szintem azért több az alapfoknál, de nem hiszem, hogy még sikerülne. Ha intenzíven tanulnék és járnék tanárhoz április végére eltudnék sajátítani annyi tudást? Mi a véleményetek?
2010. jan. 19. 14:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Amúgy TELC-re mennék, úgy hallottam, hogy az elég könnyű.
2010. jan. 19. 14:04
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nulla angoltudással vágtam neki, egy év után heti másfél óra magánórával, nem túl sok tanulással simán megcsináltam a középfokot. Szerintem ha szánsz rá időt és energiát, és van egy kis nyelvérzéked, simán sikerülni fog.
2010. jan. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A TELC elég zűrűs nyelvvizsga .Inkább az ECL - t próbáld meg ( írásbelit ) és az Origónál a szóbelit . Jobban jársz ha két részre bontod ... a TELC - nél ha csak a szóbeli sikerül és az írásbeli nem , akkor nem tudod más nyelvvizsgával keresztezni ... a telces szóbeli papírhoz csak telces írásbeli kell. Meg van szabva hogy kb 1 évik érvényes a sikerült feles papír , ha addig nem sikerül a másik felét megszerezned akkor kezdheted az egészet előről ergó amiből kaptál egy sikeres papírt abból is újból kell menned !!!

A többi nyelvvizsgánál nincs így és keresztezheted ahogy teteszik ( BME , ECL , ORIGÓ , Társalkodó )


az h milyen szinten vagy azt csak Te tudhatod , mennyire vagy elhivatott ez ügyben . Vkinek kevés tanulással kevés időráfordítással egyből megy , vkinek többet kell tanulnia hozzá és vkinek ha belegebed is soha nem fog sikerülni ....

Magántanárt nem érdemes keresni , kevés a nagyon jó , sok a selejt , aki menő angol tanár ahhoz nem lehet bejutni .

Szal inkább nyelviskolát próbáld meg , én a DOVER - be jártam brit tanárhoz , nagyon jó volt , heti 2 - szer 1,5 óra . max 6 - an voltunk a csoportban. az egyik nap egész órán nyelvtanoztunk a másik nap meg csak beszélgettünk és mindenki szót kapott . A tanárunk nagyon jól irányította a beszélgetéseket.

Ha a csoportos nem tetszik , akkor Be Happy nyelvsuli ajánlom ott egyéni haladási ütem , egyéni időbeosztásban és a tanár csak rád figyel .

2010. jan. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nulláról az átlagember elvileg 500 munkaórával juthat fel középfokú szintre. Ha átlagon felüli nyelvérzéked van, akkor tehát napi 2 óra magolással nulláról eljuthatsz a középfokig 4 hónap alatt. A középfokú nyelvvizsgához 3-4 ezer szavas szókincs kell, ezt kell 120 nap alatt elsajátítanod, ha nulláról indulsz. Ha nem dolgozol mellette, akkor lehetséges.
2010. jan. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sztem igen, ha tisztában vagy a követelményekkel és a hiányosságaiddal,+ ha van vki aki segít javítani a hibákat,felkészülésben. Ecl-t próbáld meg.
2010. jan. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!