Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvvizsga, hogyan...

Német nyelvvizsga, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

Hello!

Nyolcadik éve tanulom iskolai rendszerben a német nyelvet, azt kell mondjam kevés sikerrel :S A hiba ott van, h általános iskolában nem figyeltem oda az órákon ill. nem készültem eleget így rengeteg lemaradásom van. Most középiskolában göröngyös úton, de 2-es, 3-as szintet érem németből. A nyelvvizsgára mindenképpen szükségem lenne, de kérdés hogyan kezdjek hozzá? 1,5 évem van hogy felkészüljek, ez viszonylag sok idő, de ha valaki jártas a témában esetleg adhatna tippeket milyen tanárhoz forduljak, illetve először az alapvető nyelvtani részt pótoljam be vagy szavakat, ill. mikortól kezdjek el foglalkozni a nyelvvizsga típusú feladatokkal? Nyelvtanfolyamra nem szeretnék járni, esetleg 1 év után. Könnyen tanulok, jó nyelvérzékem van csak sajnos elhanyagoltam a németet korábban és nem gondolkoztam előre.

Valaki tudni segíteni hogy kezdjem?

Középfokú vizsgát szeretnék tenni, gazdaságit. Erre azt mondják könnyebb és nekem erre lenne szükségem, viszont ha az általánost teszem le az is jó. A gazdasági(szakmai) nyelvvizsgára bő szókinccsel kell rendelkezni ilyen téren?


Köszi a segítséget!


2010. jan. 17. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem előszöris döntsd el hogy melyik nyelvizsgára szeretnél jelentkezni, melyik intézménybe, aztán keress egy magántanárt és beszéld meg vele h konkrétan a kiválasztott nyelvvizsgára készítsen fel! ha megcsináltok és átbeszéltek sok mintafeladatot, olyanokat, amik a vizsgán lesznek, kellően fel tudsz rá készülni.
2010. jan. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


ez egy német felolvasó programm demo verziója.a kiejtés tanulásához hasznos lehet

2010. jan. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én azt javaslom, hogy az alapoktól nézd át az egészet. Vedd elő a legelső németkönyved kezdésnek, és sorban nézd át őket, főleg a nyelvtant. Bővítsd a szókincsedet is, német műsorok, könyvek, stb. segítségével, vagy legalább az órákon tanult szavakat tudd (gondolom van szótárfüzeted, ha nincs, kérd kölcsön valamelyik osztálytársadtól).

Szerintem a tanfolyam elég jó ötlet, ha mér elég felkészült vagy, de ha nem akarod, akkor egy nyelvizsgára/érettségire felkészítő nyelvkönyvnek is hasznát veheted.

Remélem segítettem, sok kitartást kívánok a nyelvvizsga megszerzéséhez!

2010. jan. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Játssz a gametwisten, tele van némettel, és kezdj el velük beszélgetni! Alap hogy nyiss meg egy szótárt a neten! Én is így ismertem meg egy német srácot, esténként msn-en tanít!Sokkal jobb, ha a másik fél nem tud magyarul.Hatásosabb, és kényszerből gyorsabban tanulsz!!
2010. jan. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen a segítségeket!
2010. jan. 18. 18:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!