Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó alap nyelvtanuláshoz ez a...

Jó alap nyelvtanuláshoz ez a könyvsorozat? Ld. Lenn.

Figyelt kérdés

Tanuljunk könnyen gyorsan [franciául],

Tanuljunk könnyen gyorsan [spanyolul].


Aki ismeri ezt a sorozatot, mi a véleménye róla? Kezdetben jó, vagy nem ajánlott használni? Véleményeket, tapasztalatokat kérnék.


Az említett két könyvet kaptam tegnap egy barátomtól, mert tudta, hogy ezeket a nyelveket tervezem tanulni, és meglepett velük.


Egyébként egyedül akarom (tanár és iskola nélkül) tanulni a nyelveket.


2010. jan. 16. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A könyv alapjából jó,de ezt tanár nélkül nem hinném,hogy megtudnád tanulni.A kiejtést nem fogod tudni...szerintem tanár nélkül semmi értelme.
2010. jan. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Ami a kiejtést illeti, a francia kötetben a szavak kiejtése a nemzetközi fonetikai átírás szerint le vannak jegyezve, illetve van hanganyagom is. Nem a könyvhöz tartozó, de a témák nagy részéhez van. Továbbá pl. a hangkötést is jelöli, illetve felhívja külön a figyelmet a speciális esetekre. Pl. hol TILOS a hangkötés stb. stb.

Eddig még nem találkoztam olyan francia nyelvkönyvvel, amelyben a kiejtés ez alapján lett volna jelölve.


Várok további véleményeket, tapasztalatokat. Köszönöm! :)

2010. jan. 16. 16:08
 3/5 anonim ***** válasza:

sztem nagyon jók :D én is ezekből tanultam/tanulok. Én azért szeretem mert jó nyelvtani összefoglalók vannak benne, de a szókincset illetően jobb ha beszerzel még könyveket. Ha van a szövegekhez hang anyagod a kiejtéssel sem lesz gond, főleg a spanyolnál.

Én is tanár nélkül tanultam. Franciát két éve kezdtem, már megvan a középfokúm. mondjuk egy barátom aki jól beszél sokat segített.

spanyol könnyebb lesz a francia után, csak most nincs nagyon időm, de már alapdolgok ott is megyegetnek ;)

szóval egyedül tanulás ne legyen gond, csak el kell szánni magad :D

2010. jan. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Persze, kellenek majd más könyvek is idővel. Ezek csak alapok, elindulásnak szánva, ahogy írtam is.


Mivel nincs tökéletes könyv (100% minden egyben :D ), így természetes, hogy több jó könyvnek a legjobb részeit kell "egybegyúrni".


Nekem angolból van felsőfokúm. De mindenképp akarok mellé még más idegen nyelveket is. :) A franciára esett elsőként a választás, meg majd azt követően a spanyol lesz.

2010. jan. 16. 20:32
 5/5 anonim ***** válasza:
A franciához főleg, hang hang és még hang. Hiába van fonetikusan odírva, az nem ugyanaz. Hallanod kell.
2010. jan. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!