Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt olyan, aki középfokú...

Van itt olyan, aki középfokú nyelvvizsga után önálló felkészüléssel próbálta meg a felsőfokot?

Figyelt kérdés

mennyit "erősítettél rá" a középszintre?milyen nyelvről/nyelvvizsgafajtáról volt szó?


az a helyzet,én elég stabil középfokon állok angolból,németből is..már mindkettőből megvan a

középfokúm.

/angol:ECL,német:ÖSD/

Közben rendszeresen,lelkiismereteen magamtól itthon készülgetek,tanulgatok több hónapja mindeféle feladattípust..Most se időm,se energiám nem lenne hónapokat egy magántanárra,tanfolyamra szánni...(fél év múlva államvizsgázom:O de nem ezért akarok felsőfokot,elég lenne a középfok is a diplomához..


tudom lehet megtérüéne a befektetés(sőt biztos h.csak nyertnék vele)de gondoltam megpróbálnám így is a felsőfokot.Érdemes lenne?

tudom így nem könnyű megítélni,mivel nem ismeritek a felkészültségemet,csak kiváncsi vagyok hasonló élményekre,tapasztalatokra.


2010. jan. 16. 11:58
 1/10 A kérdező kommentje:
*lelkiismeretesen..
2010. jan. 16. 11:59
 2/10 A kérdező kommentje:

*megtérülne

*mindenféle

2010. jan. 16. 12:00
 3/10 A kérdező kommentje:
*nyernék
2010. jan. 16. 12:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én angolból nagyjából középfokon állok. Még nincs nyelvvizsgám, de van 3 hónapom, hogy letegyem. Felsőfok kellene a plusz pontok miatt.

Itthon én önállóan gyakorlom a nyelvtant, fogalmazásokat írok, olvasok, és angolul nézem a filmeket, TV csatornákat.

A tanárral ált. beszélgetünk, meg hallásutáni feladatokat csinálok.

Lehet, hogy egyeüdl is meg lehet csinálni. Igazából ha jól megy a nyelvtan, akkor csak a szavakra kell rágyúrnod.

2010. jan. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a barátom 1 évvel a BME közép után ment Euoro felsőre, és 64%-os lett neki. mondjuk ő nagyon könnyen tanul, főleg szavakat. a legtöbbet azzal fejlődött, hogy hihetetlen sokat olvasott angolul, és minden egyes szót, amit nem értett, kiszótárazott, és beírta a kis füzetecskéjébe, és ezzel már meg is tanulta (nem tudom, h csinálja...)
2010. jan. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
azt elfelejtettem leírni, hogy mindeközben még angolórákra sem járt be, mert utálta a tanárt, és már 2 éve leosztályozózott belőle. (2. voltam)
2010. jan. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

én is hasonló módon csinálom.sokféle feladattípust(levélírás,nyelvtanozás,szótárazás+tvzés,újságolvasás.. stb..kombinálok,így nem is unalmas:)


magamon azt vettem észre h.talán megérné megpróbálni...de még nem döntöttem el 100%san h.melyik nyelv, melyik nyelvvizsgatípus lenne az ideális..végülis senki nem kényszerít,siettet...a pénz az egyetlen amit veszíthetek:(

2010. jan. 16. 12:06
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat is:)
2010. jan. 16. 12:06
 9/10 anonim ***** válasza:

szia, azóta németből már megvan a felső is, de én a középfokot tettem le anno egyedül. Alapfokról-középfokra tök egyedül jutottam. Szerintem nem leletetlen, a nyelvtani részt, a szavak tanulását meg lehet oldani egyedül is, a magnóhallgatást szintén.

Nyelvvizsga előtt viszont nem árt pár órát venned magántancsinál, a beszéd gyakorlása végett.

2010. jan. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

ok.köszi:))

amúgy mostanában egyre inkább hajlok arra,h.az angolt csináljam meg,ECL-t...

2010. jan. 16. 12:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!