Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki készül most angol felsőfokra?

Ki készül most angol felsőfokra?

Figyelt kérdés

Én is szeretnék felsőfokúzni, nemrég lett meg a középfokom, és hát nem igazán tudom, hogy hogyan kezdjek hozzá.

Sajnos tanárhoz még jó darabig nem tudok menni, de kb még 1 évem van a vizsgáig, és addig sem szeretnék lazsálni.


Vki tudna segíteni?


2010. jan. 15. 19:37
1 2
 1/11 anonim válasza:
76%
Halgass sok kazettát,valami csatelj sok angol ismerőssel,és amiben gyenge vagy,javítsd a tudásod.
2010. jan. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Olvass sokat, meg egyébként csináld azt, amit eddig is csináltál, csak komolyabb anyagokat vegyél át.
2010. jan. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

A felsőfok és a középfok között a szókincs a különbség...

Nekem van 3 hónapom, hogy felkészüljek. :)

2010. jan. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát én komolyabb tanulásra gondoltam ,mint a filmnézés meg ilyenek... azok nekem a szabadidőmben jönnek szóba, rendszeresen nézek angol nyelvű sorozatot(vampire diaries), hallgatok zenét és éneklem a dalszöveget, és olvasok angolul könyvet ha jut rá időm.


pontosan tudom, hogy nagy szókincs kell.


de mégis HOGYAN kezdjek hozzá? miből tanuljak szavakat? az okés hogy a filmből/könyvből ragad rám, de én ezt vajmi kevésnek érzem...

2010. jan. 15. 20:48
 5/11 anonim ***** válasza:
98%

1000 question and answears felsőfok.

Exam Fright killer advanced topics.

Előbb nézegesd meg a nyelvvizsgákat, hogy hova akarsz menni. Ott találsz részletes szóbeli témaköröket, és leírásokat. Elég sok különbség van nyelvvizsgák között.

Ha ez megvan, akkor utána válassz könyvet.

Ha jól tudom nyelvtanból nem kell több dolog.

Van elég sok könyv, nézz utána.

2010. jan. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Holnap bemész a legközelebbi írószerboltba, és veszel egy kis alakú spirál füzetet. Aztán elkezdesz olvasni, vagy egy munakfüzete tanulmányozni (pl. Cambridge intermidiate vagy upper-intermidiate szintű könyvét), feliratozva filemt nézel stb., és az ismeretlen szavaknak utánanézel, majd leirod őket a füzetedbe. Idővel pedig folyamatosan átnézed. Esetleg utánanézhetsz a phrasal verb nevű jószágoknak is, és a leggyakoribb 100-200-at máris leírhatoda füzetedbe.


Azonban a amgasabb szint egyáltalán nem csak a szókincsről szól; érdemes mélyebben belemenni az összetettebb nyelvtani megoldások tanulmányozásába, de inkább úgy általában a precíz nyelvtanra, mert szigorúbban veszik a hibát. Ja, és a prepozíciókat sose vedd fél vállról... :)

2010. jan. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
nézz BBC-t,CNN-t :)
2010. jan. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm!:) az említett könyveknek utánanézek;)
2010. jan. 16. 12:51
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A középfokú vizsgára 3-4 ezer szavas szókics kell, a felsőfokúra vagy 10 ezer. Ez a fő különbség.


Kifejezéseket, újságírói és irodalmi fordulatokat kell magolni: "between a rock and a hard place", meg "hit the sack" és "hop on the gravy train" stb.


Phrasal verbeket kell magolni: "fall out with", "turn him in" stb.


Sorolj fel egy csomó szakterületet ("bankban", "kórházban", "reptéren", "egyetemen" stb.) és gyűjts össze szavakat, szakterületenként vagy 100-at. Mindent, ami egy újságban megjelenhet.


Gondolkozz. Pl. ha a téma a jog, akkor írj össze 50 magyar szót, mint joghatóság, törvényhozás, bíróság, ügyészség, vád, védelem, felmentés, óvadék stb., aztán keresd ki ezeket szótárból. Ha a téma a politika, akkor tudd, hogy mi a párt, mi a baloldal, mi a jobboldal, mi a Biztonsági Tanács és a Világkereskedelmi Szervezet. Ha a téma a gazdaság, akkor tudd, mi a fizetési mérleg, mi a jegybank, mi a leértékelés, mi a költségvetés stb. stb. És még sok ilyen témát sorolj fel: számítástechnika, autó, repülőtér, pénzügy, ipar, szálloda, kórház, történelem, művészet...


A filmek, dalok szókincse olyan csekély, hogy ebből a szempontból nem segítenek középfok fölött. A hallás utáni szövegértést azonban a filmek segítenek gyakorolni, hiszen főleg az amerikai filmek rendkívül nehezen érthetők, komoly kihívást jelentenek. Ha még nem értenél egy filmet hallás után, akkor kezdd a gyakorlást a rádiók hallgatásával, ott világosabban, artikuláltabban beszélnek. Egy CNN vagy BBC is nagyon érthetően, lassan, artikuláltan beszél. Egy film sokkal nehezebb.


Úgyhogy a helyedben egyrészt híreket és újságcikkket olvasnék, kiírva minden őj szót vagy kifejezést, (a használható hétköznapi szókincs megtanulásához), regényt olvasnék (az irodalmi szófordulatok érdekében), és szógyűjteményeket magolnék (hogy ne érjen meglepetés), emellett filmeket néznék a hallás utáni értés érdekében.

2010. jan. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Utolsónak: a leghasznosabb segítség voltál számomra az elmúlt időben! sőt!


BBC-t kezdem nézni, filmeket felirattal(angol) nézem és akkor nekiállok olvasni.


vmi jó szójegyzéket vagy vmi jó ilyen típusú könyvet tudnál ajánlani? nem igazán tudom, hogy hol kezdjem el a szótanulást... mert én imádok tanulni ha van miből pl ha leraknak elém 1000 szót :D de ha nem tudom körbehatárolni, akkor elveszek... :S


köszönök mindent!

2010. jan. 19. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!