Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Célom a BME. Mellette hogyan...

Célom a BME. Mellette hogyan oldható meg egy nyelv tanulása? (orosz)

Figyelt kérdés

Mármint nem maga a nyelv megtanulása a cél (mert már tanulom), hanem hogy az egyetemen, vagy valahogy tudjak az orosszal foglalkozni.Arra gondolok, hogy valamilyen szlavisztika szakot felvenni az építészet mellé? Lehetséges?.. Arról már halottam, hogy nyelvórákat feltudok venni az egyetemen, de picit komolyabbra gondoltam, mondjuk ami papírt is ad. Nem tudom máshogy megfogalmazni :D

És még annyi, hogy mind államilag támogatotton gondoltam.


(Keveset tudok az egész egyetemi rendszerről, középiskola tizedik osztályos vagyok jelenleg) Ja és angolt tanulok, de az oroszt is felakarom fejleszteni ilyen szintre, a késői céljaim hogy összehozzam az építészetet az orosszal, mondjuk orosz nyelvterületen dolgozni az építészetben.


2010. jan. 13. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem nem. De ha Te bírod egyszerre a BME-t meg egy orosz szakot, és mindkettőt el is végzed akkor minden elismerésem a tiéd lesz:D
2010. jan. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor csinálj mellette egy nyelvtanfolyxamaot, de ezért felesleges egyetemi szakon tanulnod. Ott irodalmat, nyelvészetet, történelmet és egy rakás dolgot is kell tanulnod, amire neked valószínűleg nem is lenne szükséged, viszont plusz munkát jelentene.
2010. jan. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ahogy egyre jobban belegondolok, rájövök hogy szerintem is felesleges lenne.Csak nagyon érdekel a nyelv, és gondoltam jó lenne összehozni az építészettel.
2010. jan. 13. 21:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát, csak nézd meg a tanegységlistát: [link]


Nem hiszem, hogy ezt szeretnéd. :)


A mi egyetemünkön van nyelvoktatás, és nem is drága, szóval biztosan lesznek lehetőségeid az orosztanulásra.

2010. jan. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nem fogsz te más szakot végezni a BME építész mellett, ezt most mondom. :) Éjjel-nappal rajzolás van, és nincs idő mellette másik szak óráira bejárni. Viszont én már vettem fel itt orosz órát, elég tartalmas és jó volt, orosz anyanyelvű tanárral. Kommunikációs készségfejlesztés, műszaki nyelv és civilizációs háttérismeretek is van oroszból, csak kevesen vagyunk, akik beszélik már a nyelvet és sose jön össze a csoport.


De lehetőség bőven van. Ahhoz, hogy az oroszt összehozd az építészettel, nem kell orosz szakot végezned. A műszaki nyelv viszont jól jöhet, amit az orosz szakon nem kapsz meg.

2010. jan. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, belátom hogy nem kell nekem szlavisztika, ilyen szinten nem érdekelnek a szláv nyelvek csak az orosz :)
2010. jan. 14. 18:51
 7/7 pry válasza:
Én oda járok, középszint felett már nincs általános nyelvcsoport, ami indulna, van viszont műszaki orosz (ezt mondjuk nekem csak 2 félév után sikerült felvenni..), meg egyéb izgi tárgyak, a nyelvi központ honlapján van leírás. Szlavisztikát tényleg ne csinálj mellette, nincs rá idő, meg kevés az orosz is...
2011. szept. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!