Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor melyik igeidőt kell...

Mikor melyik igeidőt kell használni?

Figyelt kérdés

mikor használjuk a be+going to +v1

és mikor a will+v1


pl.:

Én meg fogom venni.


I'll buy it.

Vagy

I am going to buy it.


2010. jan. 12. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Én úgy tanultam, hogy be going to+v1-et akkor használunk ha már biztos(abb) a jövőbeli szándék.

A will-t pedig ha tervezzük, de nem biztos.


Remélem, segítettem.

2010. jan. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minden nyelvkönyvben bennevan. Going to előre eltervezett cselekvés, I'm going to make a cake in the evening. Vagy jóslat előre látható jelből: Look at the clouds, it's going to rain.

Will: a beszéd pillanatában elhatározott cselekvés pl ha látod, hogy valaki egy szatyrot cipel: I'll help you. Vagy jóslat vélemény alapján: I think my son will be an astronaut.

Ez van a tankönyvekben. A gyakorlatban nem kell olyan szigorúan venni, mint a vizsgákon, az angolokat nem érdekli annyira. Egyébként folyamatos jelennel is kifejezhetsz jövőt előre megbeszélt programnál: On Monday I'm meeting my old classmate.

2010. jan. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!