Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német magyar kéziszótár?...

Német magyar kéziszótár? Mennyire lehet jó?

Figyelt kérdés

A tescoba holnaptól akciós a magyar-német, német-magyar kéziszótár csomagba de igazából nem tudom mennyire felel meg a nyelvtanulásra, szóval azért a lényegesebb szavak-igék bent vannak nem?

Szükségem lenne valamilyenre mert németül írok naplót, így könnyebben veszem rá magam a tanulásra..és sok szó még ismeretlen.

Gondolom az ilyen akadémiai jobb de az sajnos már túl drága.

Szóval a célnak megfelel nem?

Válaszokat köszönöm!



2014. júl. 30. 18:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Nehogy megvedd! Német szótárnál nemcsak az számít, hogy hány szó van benne, hanem hogy a vonzatokat tartalmazza-e. Az ilyen szótárak ráadásul sokszor pontatlan fordítást adnak. Ha jó szótárt akarsz, tudom ajánlani a Grimm Kiadó köteteit. Elég drágák, viszont sokkal precízebbek, összeszedettebbek. Megéri megvenni, én is azokat használom.

Ui: nem felel meg a célnak, mivel egy normális mondatot nem tudsz összerakni belőle.

2014. júl. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Okés! Köszönöm szépen.
2014. júl. 31. 21:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!