Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fellebbezzek nyelvvizsg...

Hogyan fellebbezzek nyelvvizsgánál?

Figyelt kérdés
Ecl nyelvvizsgáról van szó. 60% kell és nekem 56% sikerült (írásbeli). Szeretnék fellebbezni, de nem tudom, hogy kezdjek hozzá... kinek kell írnom és mit?
2010. jan. 8. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
fellebbezni nem akkor szoktak amikor szabálytalanság történik, nem a megérdemelt jegyet eredményt kapja a diák?
2010. jan. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A vizsgaeredmény internetes közlésétıl számított 10 munkanapon belül közvetlenül a

vizsgaközpontnak megküldendı felülvizsgálati kérelemmel lehet élni a vizsga értékelésére,

jogszabálysértésre vagy az eredményszámításban mutatkozó számszaki hibára történı

hivatkozással. A vizsgaközpont vezetıje a felülvizsgálati kérelmet megvizsgálja, és

amennyiben a kérelemben foglaltakkal egyetért, a vizsgaközpont a döntését módosítja. A

vizsgaközpont vezetıje a felülvizsgálati kérelem tárgyában annak benyújtásától számított 15

napon belül hozza meg döntését, és errıl a vizsgázót értesíti. A vizsgázó a felülvizsgálati

kérelem tárgyában hozott döntés közlésétıl számított 10 munkanapon belül a döntés ellen az

Oktatási Hivatalhoz címzett, de a vizsgaközponthoz benyújtandó panasszal élhet

jogszabálysértésre vagy az eredményszámításban mutatkozó számszaki hibára történı

hivatkozással. A felülvizsgálati formanyomtatvány beszerezheti a vizsgahelyeken, illetve

letöltheti a www.ecl.hu honlapról.

[link]

Már nem azért, de ezt te is meg tudtad volna találni öt perc alatt.

2010. jan. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm. nem találtam meg.
2010. jan. 8. 21:32
 4/7 anonim ***** válasza:

nem hinném, hogy megkapod azt a 4%-ot. újra kell írnod. egyik ismerősömnek 59% lett. gondolhatod milyen mérges lett, de megíra újból és sikerült.

nem hinném, hogy nagyon tudtál valamit kezdeni...

2010. jan. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Függ attól is, hogy hol veszítettél pontot, hol kaparhatnak hozzá pluszt. A levélnél 'könnyebben' megadják, ha 1-2 pontról van szó. Ha nyelvtani résznél veszítettél, ott nincs mit felpontozni, ahogy a szövegértést sem. Kétnyelvűnél még a fordítás is reklamálható.. De ugye az ECL egynyelvű, és nincs benne fordítás-sok nyelvtan, így szerintem 4 pont már elég sok.. Szerintem is készülj az újraírásra, ennyit nem adnak meg.
2010. jan. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat. nem 4 pont kell, hanem 2, és a levélírásnál
2010. jan. 9. 23:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor remeg a léc, csisszesen meglehet.. Próbáld meg, hátha.. :) azt hittem 1 pont 1 %-ot jelent :P
2010. jan. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!