Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy megy egy nyelvvizsga?

Hogy megy egy nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

mennyibe kerül egy középfokú nyelvvizsga?

miből áll?

egyszerre érdemes megcsinálni a szóbelit és az írásbelit(úgyértem mondjuk 1 héten belül), vagy külön?

a nemzetközi nyelvvizsga miben különbözik egy általánostól?


2010. jan. 8. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Az ár függ attól, h milyen nyelvvizsga, ill attól, h milyen szintű. Pl BME középfok: szóbeli 9400Ft, írásbeli 13500Ft, úgy emlékszem origo kb. 20 ezerre jött ki.

Az, h miből áll, szintén vizsgafüggő.

Általánosan ugye szóbeliből meg írásbeliből.

Írásbelin lehet: teszt, fordítás (magyarról idegen nyelvre, idegen nyelvről magyarra), levélírás, szövegértés

Szóbelin: vmi párbeszéd, vagy húzol tételt és beszélni kell vmiről....vannak páros nyelvvizsgák is, ilyenkor a pároddal kell beszélned egy adott témáról, ill magnóhallgatás

(Amiket leírtam középfokra vonatkoznak)

Azt csak te tudod, h neked egyszerre, vagy külön jobb megcsinálni az írásbelit és a szóbelit:)

Az első nyelvvizsgámnál pl egyszerre csináltam, mer írásban és szóban is voltam már olyan szinten, a másodiknál pedig külön:) Először felkészültem az írásbelire, aztán már csak a szóbelivel kellett foglalkoznom:)

A nemzetközi pedig abban különbözik, h egyrészt külföldön is elfogadják, másrészt az egész vizsga egynyelvű. Nem használhatsz szótárt (de ezért nincs benne fordítás sem).

Itt van néhány nyelvvizsga oldal, ezeket nézd át, vannak fent feladatlapok is, meg tudod nézni, melyik vizsga szimpatikus:)

[link]

[link]

[link]


Itt van az összes akkreditált nyelvvizsga : [link]

2010. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2010. jan. 10. 13:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!