Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez tényleg így van? (emelt német)

Ez tényleg így van? (emelt német)

Figyelt kérdés

Az osztálytársam (most OKJ-n tanulok) letette az emelt szintű német érettségit. 75%-os lett neki, ami azt jelenti h 5-ös. Ezzel megkapta a B2 típusú nyelvvizsgát. Ez komolyan így van? Ha teszek egy szintemelőt és sikerül akkor én is megkapom?

Szeretnék sok infót kapni ezzel kapcsolatban!

Előre is köszönöm!

Nadett


2010. jan. 5. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
így van.
2010. jan. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg így van. Ha emelt szinten érettségizel nyelvből és eléred a 60%-ot, akkor kapsz egy középfokú C típusú nyelvvizsga bizonyítványt. Vagyis, azt hiszem csak egy lapot, vagy valami ilyesmit. Legalábbis úgy hallottam, hogy nem azt a klasszikus, kemény fedeles bizonyítványt "osztogatják" ebben az esetben.
2010. jan. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ha felvételizel Főiskolára, és emelt szintből 30% fölött teljesítesz, akkor 40 pluszpontot is kapsz
2010. jan. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Én ezt nem is tudtam! Mert már évek óta görcsölök h nem merek elmenni vizsgázni, mert a szóbeli részén még gyúrni kéne:S De akkor ez így egy picit mentsvár. :)

Mennyire nehéz emelt?

2010. jan. 5. 17:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!