Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik típusú nyelvvizsgák a...

Melyik típusú nyelvvizsgák a könnyebbek?

Figyelt kérdés
Középfokon.
2010. jan. 5. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
A TIT-es az nagyon egyszerű, egy négyéves óvodás is megcsinálja, csak hát fizetős.
2010. jan. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Dehát minden nyelvvizsga fizetős:D Mennyibe kerül a TIT-es?
2010. jan. 5. 16:30
 3/6 anonim válasza:

Melyik nyelvvizsga nem fizetős?


Én angolból euró nyelv vizsgáztam. Ott a szókincs kell nagyon a nyelvtan kevésbé.

Origón meg németet csináltam. Ott a szóbeli meg a labor (magnóhallgatás) a könnyebb véleményem szerint.

Ha szeretnéd nyelv vizsgázni, szerintem aszerint válassz, hogy mi megy könnyebben. Ha a dumálás, akkor eurót ajánlom. Ha a nyelvtan, origót.

2010. jan. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
sztem is a TIT és a TLC a leggagyibb, de a legdragabb. Aki megbukott a BME-s nyelvvizsgan egyszeruen letette a TIT-et, csak hat 4 szer annyiba kerult.
2010. jan. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Tit-nél Telc van, menj arra, könnyű.
2010. jan. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vannak egy- és kétnyelvű nyelvvizsgák.

A kétnyelvűek magyar egyetemek-főiskolák vizsgái, olcsóbbak, tartalmaz fordítási feladatokat. Az utasítást, kérdéseket magyarul kapod, rendszerint magyarul kell válaszolni. Origó, Euro, Pannon, TársalKODÓ, BME..

Az egynyelvűek általában külföldi székhelyű vizsgák, nem tartalmaz fordítást, csak az adott nyelven adják az utasításokat, kérik a válaszokat. Goethe és TELC (német), ÖSD (osztrák), ECL (PTE vizsgája), Euro (1 és 2nyelvű is), Cambridge (angol)..


Nekem speciel az egynyelvűek a könnyebbek, mert nekem a fordítás megy nehezen, így nem is bánom, hogy ez ebben nincs :)


www.nyak.hu itt megtalálod az összeset vizsgahelyekkel, honlapokkal, időpontokkal...

2010. jan. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!