Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készülsz a nyevvizsgára...

Hogyan készülsz a nyevvizsgára? Mwnnyi ideig? Milyen nyevvizsgát teszel (szint és fajta)?

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:

emelt erettsegi, ami ugye ad egy kozepfoku nyelvvizsgat.napi egy ora, de ehhez hozzatartozik, hogy mar 12 eve tanulom, tehat azert van egy alap, amit csak fejleszteni kell.Olvasok, nyelvtan konyvtol kezdve a fanfictionokon keresztul, regenyekig mindent, meg persze lazitaskent idegen nyelvu tv-adok, esetleg radiok( a neten nagyon sok van).

Gondolom te is hasonlo cipoben jarsz, tehat sok sikert!(:

2010. jan. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
52%

1 hétig ismerkedem a tanulni kívánt nyelvvel- ha továbbra is érdekel, elkezdem, ha nem, váltok. Ezek után 2-3 hétig kétnyelvű (legtöbbször célynelv+ angol) gyermekkönyveket olvasok. Utána 3-4 hónapig kétnyelvű híradókat nézek, fordítok, felirattal, felirat nélkül, stb. Utána 1 hónapig intenzíven olvasok szépirodalmat, előbb kétnyelvű változatban, majd csak a célnyelven. Végüli jöhet 1-1,5 hónapig a szleng, sorozatok megtekintése majd fordítása- midneközben pl. ANKI-val az engem érdeklő tudományterületek szókincsének tanulása.

Lerakok egy tetszőleges felsőfokút és megyek a következő nyelvre, ügyelvén arra, hogy szinten tartsam valamelyest az előzőeket.

2010. jan. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én németből, rengeteget használom, tv, rádió, tanórák, így középfokút szeretném letenni.

Számomra -mivel már elsőtől ezt tanultam- nem lesz nagy kunszt.

Mellette latint (emeltet mert a középfokú horribilis:(), de az sokkal összetettebb ott nem csak a nyelvtudás, hanem az ókori privátélet, verstan, mvek, stilisztika, nyelvtan, történelmi lexica...

A szóbelin csak olvasni kell, élőbeszéd holt nyelv lévén nincs, így azt úgy pótolják, hogy egy képet vmiről, vmilyen korról, és beszélned kell magyarul 5 percen keresztül.

Itt a precetoromra (tanáromra) vagyok hivatkozva, ez az egyetlen nyelv, amelyet min. 4 évig kell tanulni, hogy egyáltalán középszintet elérd. Hát, nyugdílyas koromban mosolyogva (ha el nem felejtem az egész nyelvtant :D) fogom forgatni az latin auktorok műveit.


Még az angol hátra van, mert ez a kettő önmagában nem ér sokat, de a favorit nyelveim lesznek.

2010. jan. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!