Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem megy az angol nyelv?

Miért nem megy az angol nyelv?

Figyelt kérdés
Minden másból jó tanuló vagyok, de az angol nem megy a fejembe. Lusta is vagyok..
2010. jan. 2. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor már meg is adtad az egyik választ: lusta vagy.

De lehet, hogy nincs is annyi nyelvérzéked és ez a kettő adja ezt az eredményt.

2010. jan. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
rosszul tanulod. olyan, hogy nyelvérzék nem létezik, felejtsétek el. Ajánlom neked a könnyített olvasmányokat (oxford bookworms, penguin books, stb ) , nézz filmeket angolul, angol felirattal, stb. egy nyelvet nem lehet - vagyis inkább nem érdemes- bemagolni. sok szerencsét!!!
2010. jan. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tanár függő is azért rendesen, ki mennyit követel, hogy áll hozzá. Illetve diákfüggő hogy ki mennyit vár el magától, és ezért mennyit tanul. Ne magolj, próbáld ésszel felfogni azt amit tanulsz. Ha az alapokat tudod, akkor már semmi az egész. Sosem tanultam szavakat, egy külföldi táborozás után még is simán meglett a középfokú nyelvvizsgám. Ha benne vagy, kénytelen vagy valakivel az adott nyelven beszélgetni, közben ha muszáj, akkor szótárazol, vissza kérdezel, ő megmagyarázza... ezzel lehet a legtöbbet fejlődni, és sokkal többre is mész vele, mintha a tankönyvek fölött gubbasztanál. Beszélőkéd legyen, a nyelvtanon majd átcsúszol valahogy :)
2010. jan. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyelvtani szakszókincset ismered?

Rendszeresen foglalkozol a nyelvvel?

Más nyelvekkel nincs problémád?

Hidd el, te is megtanulhatsz angolul, hiszen egy másik nyelvet már megtanultál! Még akkor is, ha nyelvi képességeid nagyon az átlagos alatt vannak.

2010. jan. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az az igazi baj, h nagyon lusta vagyok. A szavakkal vannak nagyon nagy gondjaim, h kell a leghatékonyabban tanulni szavakat?
2010. jan. 3. 15:53
 6/8 anonim ***** válasza:
A szavakat gyakori ismétléssel lehet megtanulni. Vagy direktben ismétled a szavakat a tanulás legelején, vagy akár útközben is, vagy sokat olvasol, tévézel, ... angolul. Javaslom a kettő kombinációját. Ha unod a direkt szóismétlést, akkor zenét is tehetsz alá, de csak szöveg nélkül.
2010. jan. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem értem amit énekelnek, alap szintem vagyok angolból.
2010. jan. 4. 20:21
 8/8 anonim ***** válasza:
nem lehet mindenki jó mindenből. Én meg fordítva vagyok: angolból jó vagyok, másból meg kevésbé
2010. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!