Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kell angol email-t írni?

Hogy kell angol email-t írni?

Figyelt kérdés

Ausztráliába szeretnék írni egy hivatalos levelet.Hogyan fogalmazzam meg?Ugyan úgy,mint ha magyarul írnám,vagy az ausztrálok/angolok máshogy írnak levelet mint mi?

Légyszi segítsetek!


2009. dec. 30. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Nem írtad, hogy baráti vagy hivatalos levélről van szó.

Ha baráti, abban az esetben itt egy komplett útmutató angol baráti levél írásához: [link]

Itt pedig a hivatalos levél megírásához vannak segítségek: [link]


Jó tanulást és levélírást, remélem segíthettem!


Üdv,

Balázs

2009. dec. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Beírod a keresőbe, hogy angol hivatalos levél minta, és kijönnek ilyenek:

[link]

Fogalmazd meg, majd kijavítom. Nagyon udvariasnak kell lenni. Nem te költözöl Ausztráliába?

2009. dec. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

:) Úgy látom, a nagy lelkek találkoztak. De van még több minta is.

2. (1 perc késéssel.)

2009. dec. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Első válasz írónak mondom:Az első mondatba írtam,hogy hivatalos levélről van szó ;)

Második válasz írónak:Igen,én vagyok az,aki költözik :)

És mindenkinek köszi nagyon szépen!

2009. dec. 30. 15:53
 5/12 A kérdező kommentje:
De hogy ha azt sem tudom,hogy nőnek vagy férfinak küldöm a levelet,akkor mit írjak?
2009. dec. 30. 16:07
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

[Első] Oh, akkor ne haragudj, nem figyeltem. :) A második linkemben le van írva erre az esetre: ha nem ismered a személyt, akinek írsz, akkor a megszólítás: 'Dear Sir or Madam' és a levelet a következőképpen fejezd be: 'Yours faithfully' (Amerikai angolban: 'Sincerely yours' vagy 'Truly yours')


Irigyellek picit Ausztrália miatt! :)

2009. dec. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Azt, hogy

Dear Sir or Madam,


17/L

2009. dec. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem gond.Azt láttam,hogy le van írva.Akkor kell azt írni,hogy Dear Madam,ha hölgynek írok,és akkor a Dear Sir-t,ha úrnak írok.De épp azt nem tudom,hogy egy nőnek vagy egy férfinak írok.Akkor azt kell írni,hogy

"Dear Sir or Madam"?

2009. dec. 30. 16:33
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
[Első] Igen azért írod "or"-ral mert nem tudod, tehát jolly jokerként leírod mindkettőt...Elvégre is angolban nincs olyan, hogy tisztelt cím :)
2009. dec. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Zárójeles megjegyzés a tiedre válaszolva: olyan nincs, külön-külön,hogy Dear Sir vagy Dear Madam, mert ha tudod, hogy kinek írsz, akkor a nevét kell használni.

2.

2009. dec. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!