Hogy van ez angolul?

Figyelt kérdés

Nemigazán értem az igeidőket. Eddig németet tanultam.

Írnátok nekem példákat az igeidőkre angolul és mellé a német megfelelőjét.


2009. dec. 22. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
38%

I don't understand the tense.

I learnt germany.

eddig remlem jólírtam

2009. dec. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
sztem ha eddig nem tanultál angolul akkor nem tanácsos már az elején beleugrani a a mély vízba, vagy a tanár nem tanítja meg rendesen??de sztem szünet közepén ezzel foglalkozni sem érdemes úgyis elfelejted 2 hét alatt
2009. dec. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak:


1. Tense-t többes számban kéne, azaz tenses.

2. A személyes névmás és az ige harmadik alakja közé illene beszúrni egy have-t. ( 've )

2009. dec. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok, még a második mondathoz fűznék hozzá annyit, hogy Germany az Németországot jelent, szóval oda inkább German illene.
2009. dec. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát igazából a kérésed nagyjából kivitelezhetetlen, mivel az angol nyelvben 12 igeidő van. Mindegyiknek megvan a maga szituációs jellemzője, hogy mikor melyiket használod (használhatod), így mindegyikre nem tudnék neked német mondatot írni. Mivel például angolban megkülönböztetjük azt a szituációs mondatot, amiben olyan cselekvésről beszélünk, amely valahogy kihatott a jelenre, így ez egy külön igeidő. És például ilyet németben nem hangsúlyozol ki, ott nincs erre külön igeidő.


Így sosem fogod megtanulni az igeidőket. Komolyan akarod tanulni? Segíthetek ezekben mélben, ha gondolod.

wisconsin-shine@freemail.hu


18/L

2009. dec. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!