Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL felsőfokú német nyelvvizsg...

ECL felsőfokú német nyelvvizsgával tudok érvényesülni külföldön?

Figyelt kérdés
2009. dec. 19. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Külföldön akkor tudsz érvényesülni, ha tényleg tudod is használni a nyelvet, és nem csak egy papírod van róla. Ellentétben Magyarországgal, külföldön nem csak az számít akinek van papírja...ha tényleg tudsz németül és nincs nyelvvizsgád, akkor közel ugyanolyan versenyképes vagy mint nyelvvizsgával.
2009. dec. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát figyelj, nem lopom a nyelvvizsgapapírt :D:D:D
2009. dec. 19. 20:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Figyelj, egy felsőfokú nyelvvizsga nem feltétlenül jelenti azt, hogy valaki valós helyzetekben megfelelően képes használni az adott nyelvet. Egy nyelvvizsgán előre meghatározott témákból kérdeznek, amire készülsz előtte. Lehet hogy tudsz beszélni az üvegházhatásról vagy a globalizációról, de egy adott szituációban, váratlan helyzetben meg sem tudsz szólalni. Ezt persze nem rád értem, mert nem tudom milyen a tudásod, de a lényeg az hogy egy felsőfokú nyelvvizsga nem jelenti azt, hogy valaki igazán tud egy nyelvet használni.
2009. dec. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jahm, értem...


Akkor úgy kérdezem: elfogadják az ECL nyelvvizsgát külföldön?

2009. dec. 19. 21:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Az Európai Unión belül biztosan.
2009. dec. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel egységes rendszert alakítottak ki, kénytelenek elfogadni az adott szinten letett nyelvvizsgát. Ez nem jelenti azt, hogy nem mérik fel a nyelvtudásod valamilyen úton-módon..

Külföldön nem csak a külföldi székhelyű nyelvvizsgákat fogadják el, olvastam itt a fórumon, hogy ECL papírral nagyon jól boldogult valaki Ausztriában. Persze ha Goethe, ÖSD vagy TELC nyelvvizsgát szerzel, azt "jobban ismerik", de nem jelent konkrét előnyt az ECL, Origó, Pannon, Euro.. vizsgákkal szemben.

Ha neked az ECL fekszik, tedd le azt, nem kötelezhet a munkahely egy adott fajtához, teljesen jó lesz. :)

2009. dec. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!