Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol után melyik a könnyebb...

Angol után melyik a könnyebb a spanyol vagy a portugál?

Figyelt kérdés
A spanyol eléggé hasonlít az angolra, és tetszik is, meg sok helyen beszélik(spanyol o dél amerika) De azt mondják a portugál is könnyú, és szép nyelv. Melyik lenne a könyebb így, hogy angol az eléggé jól megy. És melyiknek venném több hasznát, így a világban?
2009. dec. 15. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Mindenképpen spanyolt. Ugyanolyan szép nyelv, és amint te is írtad, nem csak Spanyolországban használják. =)

Én is szeretnék spanyolt tanulni de egyenlőre elég az angol, német, latin, francia, jövőre meg még jön melléjük az olasz. xD

2009. dec. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Uh! Egyszerre négy idegen nyelv? Nem semmi... Hány éves vagy és hol van erre lehetőség?
2009. dec. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nincs akkor különbség a portugál és a spanyol között ám..
2009. dec. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
azért elég nagy a különbség..:)a spanyol és portugál között, viszont mindenképpen a spanyolt ajánlom, nagyon sok embert ismerek, akiknek az első nyelve angol volt és stabil angol alapokkal könnyedén elsajátította a spanyolt:)
2009. dec. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

19:33 !

Karcagi vagyok, és az ottani gimibe kötelező az angol, német, latin, plusz fakultációként járok franciára.

15 éves vagyok. Az angolt már 3 éves korom óta tanulom, a németet 2-3 éve, a többit meg idén kezdtem =).

2009. dec. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
helló! Én most kezdtem el portugált tanulni. Eredetileg spanyolt akartam, de most már örülök, hogy nem azt választottam, mert a portugál sokkal különlegesebb. Arról nem kéne megfeledkezni, hogy a világ egyik legnagyobb országában, Brazíliában is portugálul beszélnek. Úgyhogy én a portugál mellé tenném le a voksom. Utána pedig meg tudsz könnyen spanyolul tanulni plusz még portugálul is tudsz. Hja, és nehézségi szintet illetően, köbö ugyanolyan könnyű mind a kettő.
2009. dec. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a spanyol nyelvet válaszd!Afrikában is spanyol a hivatalos nyelv,és mint ahogy te mondtad Dél-Amerikában is,kivétel Brazília,ahol valóban Portugálul beszélnek,de a Portugálnak a Brazíliai változatát beszélik,és azért az nem ugyanaz.
2009. dec. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Afrika nagyobb részében a francia a hivatalos nem a spanyol.. Szerintem is a spanyolt válaszd, nagyobb hasznát veszed, de nem Európában! Ha A kontinensen akarsz maradni, élni, dolgozni, a spanyollal csak Spanyolországban boldogulsz, máshol nem kell. Inkább az angol, német és francia nyelv ér itt Európában. Amerikában már jelentősebb a spanyol. Az USA déli államaiban azt tanulják a sulikban, mivel olyan közel van hozzájuk :) Kanadában hivatalos még a francia nyelv is. Szóval, a spanyol inkább NY-on nyerő.
2009. dec. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!