Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Holnap vizsga, alapkérdések,...

Holnap vizsga, alapkérdések, szavak, kifejezések?

Figyelt kérdés

Holnap TELC angol nyelvvizsga. Néhány alapdolgora lenne szükségem, pl. szavak, amik mindig előfordulnak, szóbelire kérdések, sablon válaszok...

Levélíráshoz köszönés...stb.


Köszönöm annak aki segít!


2009. dec. 11. 14:38
 1/2 anonim ***** válasza:

levélírásnál a Dear Someone(ez persze az akinek a levelet írod) vagy Hi there kifejezések a jók


alapszavak?


answer the questions, choose the correct answer(tippelős ha lesz benne akkor ezt látni fogod[a tippelőset úgy értem, hogy írd be a helyes szót xy-ból]) etc...

2009. dec. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Jól döntöttél hogy a TELC-et választottad!! Nekem is sikerült elsőre. De sztem ne a szóbeli miatt parázz az nem nehéz, én végigröhögtem az egészet a parteneremmel (mert én őt ismertem) és 100%os lett. Mondjuk én már 4éves korom óta nyomom. mostanába inkább a levelet nullázzák le mindenkinek arra koncentrálj! Amúgy letter writinggal kapcsolatosan is tudok tanácsokat adni ha kell .Szóval a szóbelin van tudod az amikor adnak egy ismeretlen szöveget,magadban elolvasod,aztán a partereddel beszélni kell róla hogy kinek mi a véleménye. (DISCUSSION)

Ezt MINDEN esetbenm így kezdd:

SO,I have read a text about.... (és itt elmondod a szöveg címét pl: UK pets to get spoilt this Xmas)

és mondasz róla pár értelmes mondatot használva kifejezéseket és utána MINDENFÉLEKÉPPEN azt kell megkérdezned a partneredtől már ha te kezded a szöveg értelmezését,hogy and What's your opinion about the text? ha pl egy (anti)-bullying-os szöveget olvasol (erőszak elleni lázadás) akkor elmondod hogy The most effective way to fight against bullying is to avoid going on the street alone at night,butif we get in trouble we should shout out loud and ask for help.

és akkor itt lehet feltenni kérdéseket h : Have you ever been bullied? - Téged zaklattak mér?

-No but I have heard about a bullying case,it happened in my clas..

How do you think we should tackle the problem? - Szted hogyan lehetne ezt megoldani?

- It's a though question. -Ez egy jó kérdés,de Sztem ez főleg a kormány feladata. I think it is mostly the government's case . amúgy ilyeneket nyugodtan bedoobhatsz hogy . I haven't a clue-halvány lila gőzöm sincs róla vagy I haven't a ghost of a notion. Ezekért szintén plusz pont jár. :) vagy ha drgogról szóló szöveget olvasol ilyenekt mondhatsz: I think all the drogs should be forbidden,cause they can easily cause addiction,they can destroy your heart and your brain cells (agysejtek) rapidly. kérdés: Dou you think it is also a great problem here in Hungary? ezt minden témakörnél felteheted ahol ehhez hasonló dolgokról van szó. Which is better to your mind? -Szted melyik a jobb? Which do you prefer? Fúú hallod én rengeteget tudnék neked írni ha kell még ma vmi írjál nyugodtan e-mailt megadom a címem : summer19@citromail.hu

Alexa/15

2009. dec. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!